bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNa prvý pohľad

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 29.09.2022 02:45

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 9,70 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Na prvý pohľad

Návrhárka Timmie O’Neillová je doslova zavalená prácou. Už dvadsať rokov neúnavne buduje svetové módne impérium. V brandži, kde je ľudskosť a čestnosť vzácnosťou, dosiahla Timmie nevídaný úspech. Horšie je to v citovej oblasti. Dušu má doráňanú hrozivými zážitkami z detstva a osobnými tragédiami. Timmie v láske na rozdiel od biznisu neriskuje a do svojho srdca hocikoho nevpustí.
Ani ona však nie je imúnna proti čaru lásky. Amorov šíp ju zasiahne počas parížskeho týždňa módy. Keď v meste dýchajúcom romantikou ochorie, pod ochranné krídla si ju vezme šarmantný lekár. Vďaka dôverným rozhovorom vzťah pacientky a Francúza prerastie do priateľstva na diaľku. Puto medzi nimi každým dňom silnie, hoci obaja majú dosť dôvodov na to, aby sa nezblížili. Jean-Charles je ženatý, otec troch detí a netrpezlivá Timmie opäť stráca nádej. Ich neistá láska prechádza ťažkou skúškou.

Z anglického originálu (Delacorte Press, A Division of Random House, Inc., New York 2013) preložila Martina Zrubáková.

Dostupné verzie titulu

Na prvý pohľad Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Na prvý pohľad

Originálny názov: First Sight

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Na prvý pohlad (Zdenka, 13.6.2016) Odpovedať

vrelo odporúčam
príjemné čítanie na oddych :)

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko nôh má holub?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

„Mali ste z pekla šťastie. Mohlo to dopadnúť horšie,“ poznamenal Jean-Charles Vernier. Pritiahol si stoličku k jej posteli a požiadal ju o dovolenie, či si smie sadnúť. Správal sa formálne, no zároveň milo a Timmie si spomenula, ako ju držal za ruku, keď šalela od strachu pred anestéziou. Vtedy jej ju ani na chvíľu nepustil. Teraz sa na ňu díval rovnako milým pohľadom ako pred operáciou.
„Isteže, nech sa páči,“ odvetila. „Chcem sa vám poďakovať, že ste boli ku mne taký milý.“ Ostýchavo kývla hlavou a jej zelené oči sa stretli s jeho modrými. Obaja si spomenuli, ako ju držal za ruku. „Viete, sú chvíle, keď sa príšerne bojím,“ váhavo priznala Timmie. „Vybavuje sa mi všeličo z minulosti, z môjho detstva, a keď ma pochytí strach, správam sa ako päťročné decko. Presne tak som sa cítila, keď ma priviezli do nemocnice, a som vám veľmi vďačná, že ste prišli a zostali so mnou po celý čas.“
„Čo sa vám stalo, keď ste mali päť rokov?“ opatrne sa spýtal Jean-Charles Vernier. Nebola to typická otázka lekára, no v noci, keď Timmie lomcovala hrôza a strach, pochopil, že to súvisí s nejakou dávnou traumou.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx