bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVodopád

Vydavateľ: YOLi (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 25.07.2024 02:53

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 9,70 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Vodopád

Eurekine slzy zaplavili zem a Atlantída ožíva aj so svojím krutým kráľom Atlasom. Len Eureka ho môže zastaviť, no najprv sa musí naučiť, ako proti nemu bojovať. Preto putuje oceánom v štíte hromového kameňa aj so svojou priateľkou Cat, s otcom, malými súrodencami a priateľom Anderom. Oslňujúci tajomný Nositeľ rodu, zaľúbený do Eureky, sľúbil, že jej pomôže nájsť Solóna, záhadného Nositeľa rodu, ktorý sa skrýva. Ten by jej mohol poradiť, ako poraziť Atlasa.
Keď sa konečne dostanú k Solónovi, uprostred skazy, ktorú spôsobili jej slzy, musí Eureka čeliť posmechu a narážkam atlantídskych čarodejníc, útokom nahnevaných zúfalých miestnych obyvateľov, no aj nečakaným odhaleniam o sebe. Vďaka nim dospeje k rozhodnutiu - ak bude dosť silná, môže toto poznanie využiť, aby porazila Atlasa a zabránila mu ovládnuť svet. No musí sa vzdať všetkého...

Z anglického originálu Waterfall (Delacorte Press, an imprint of Random House Children’s Books, a division of Random House LLC., a Penguin Random House Company, New York 2014) preložila Oľga Kralovičová.

Dostupné verzie titulu

Vodopád Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Vodopád

Originálny názov: Waterfall

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Všechny recenze (12)

Hodnotenie čitateľov

Zaujímavé pokračovanie (DP | neoverený nákup, 30.6.2015) Odpovedať

príjemné čítanie
Slza bola úplne prvou knihou, ktorú som od tejto autorky čítal. Spomínaný príbeh ma však príjemne prekvapil - svojou inakosťou a pomerne zaujímavou štylistikou. Kateová navyše dokáže veľmi dobre vykresliť prostredie príbehu a dotvoriť jeho atmosféru, čo je veľkým plusom. Druhé pokračovanie je ale od toho prvého odlišné. Autorka vsadila na svoju fantáziu a bolo vidieť, že sa v písaní trochu posunula dopredu. V pokračovaní sa stretávame s množstvom nových postáv, dejová línia je ešte prepletenejšia než v predošlej časti a určite musím spomenúť fakt, že sa Kateová s jednotlivými postavami naozaj vyhrala. Na druhej strane ale príbehu mohla dodať viac dynamiky a odbremeniť ho od hluchých miest. Potešil som sa, že autorka vytvorila opäť niečo nové a v príbehu nebola rovnaká atmosféra ako naposledy; avšak na niektorých miestach som mal pocit, že som na daný príbeh pristarý. Práve preto by som sériu Atlantída odporučil skôr vašej mladšej sestre, ktorú uchvátili Padlí anjeli či príbehy s mýtickou tematikou.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je štyri krát dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Ander sa zvrtol k vode a rozhorčene si vzdychol. Eureka videla, ako Zefyr vychádza z Anderových pier do mora. Vytvoril veľkú vlnu, ktorá sa skrútila nad Eurekou.
Vyzerala ako tá, čo zabila Dianu.
Zachytila Anderov pohľad a videla v jeho očiach pocit viny. Zhlboka sa nadýchol, akoby chcel Zefyr vziať naspäť. Keď si uvedomil, že nemôže, vrhol sa k nej.
Končeky ich prstov sa na okamih dotkli. Potom vlna preletela ponad nich a dopadla na zem. Eureku hodilo dozadu a letela od Andera do rozbúreného mora.
Voda jej vbehla do nosa, narazila do hlavy a pohadzovala jej krkom z boka na bok. Cítila krv a soľ. Nespoznávala ston, ktorý jej vyšiel z úst plných vody. Vlna ju vypľula a voda spod nej zmizla. Chvíľku akoby bežala vo vzduchu. Nič nevidela. Čakala, že zomrie. Kričala na svoju rodinu, na Cat a Andera.
Keď pristála na skale, jediným dôkazom, že napodiv ešte stále žije, bola ozvena jej hlasu v studenom neustávajúcom daždi.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx