bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTao úspechu

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 28.01.2023 02:48

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 6,90 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Tao úspechu

Ako začať objavovať a žiť život, ktorý nám bol daný? Ako využiť dávne východné učenia na to, aby sme boli úspešnejší?
Derek Lin, taoistický majster, prináša praktický a systematický výklad starodávneho a vekmi overeného spirituálneho vzdelávacieho procesu.
Tao úspechu nás prevedie piatimi kruhmi života, všeobecne platným modelom tradičnej kultivácie taa, ktorý je dielom starovekých mudrcov. Tvoria ho náš duch, naša myseľ, naše vzťahy, náš svet a náš osud.
Na pozadí hlbokomyseľných taoistických príbehov Lin objasňuje jednotlivé kľúčové body transformácie života a spája ich s rušnou súčasnosťou. Pri rozbore každého z nich citlivo a zrozumiteľne vysvetľuje dávne taoistické tajomstvá a poskytuje začiatočníkom aj ľuďom, ktorým taoizmus nie je neznámy, návod, ako zušľachťovať tao a žiť pritom naplno.
Derek Lin aplikoval tao na rozličné oblasti života od výroby až po finančný sektor. Bohaté skúsenosti z tejto práce mu umožnili začleniť prastarú múdrosť do súčasného bežného života.

Z anglického originálu The Tao of the Success. The Five Ancient Rings of destiny (Jeremy P. Tarcher / Penguin, a member of Penguin Group (USA) Inc., New York 2010) preložila Henrieta Hatalová.

Dostupné verzie titulu

Tao úspechu Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Tao úspechu

Originálny názov: The Tao of Success

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je šesť mínus štyri?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Nemyslite si, že sa budete musieť vzdialiť od civilizácie, aby ste pracovali na týchto piatich krokoch. I keď je pravda, že v dávnych dobách existovali aj nasledovatelia taa, čo žili a študovali v odľahlých kláštoroch, oveľa viac pokračovateľov taa sa sebazdokonaľovaniu venovalo pokojne a nenápadne uprostred majoritného obyvateľstva. Veľa o nich nevieme, azda preto, že nezodpovedajú našej predstave exotického Orientu, no to nijako neoslabuje účinnosť ich metód.
Vy môžete pestovať tao rovnako tak, že začleníte lekcie v tejto knihe do svojho rušného moderného života. Lekcie v podobe príbehov umožnia ľahšie si ich zapamätať, takže keď sa stretnete so vzorovou situáciou, ktorú opisujú, veľmi ľahko ju spoznáte. Toto zistenie privolá spomienku na dharmu (pravdu) spojenú s príbehom, a takto budete môcť meniť svoje myšlienky a konanie súčasne.
Nezúfajte si, ak niekedy zabudnete tao uplatniť. Uvažovať a konať ako mudrci si vyžaduje veľa úsilia. Našťastie sa vo väčšine našich životov prihodí toľko vecí, že budete mať ešte dosť ďalších príležitostí. Ak sa toho budete pridŕžať, začnete v živote pozorovať neklamné znaky zmien. Otvoria bránu do sveta, ktorý je bohatší a uspokojivejší, ako si väčšina z nás vie vôbec predstaviť.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx