bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVeľa kriku pre teba

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 28.11.2023 02:53

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 7,60 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Veľa kriku pre teba

Prvá časť voľnej série o sestrách Essexových.
Tess stojí po smrti otca pred neľahkou úlohou: dobre sa vydať a nájsť vhodných ženíchov aj pre svoje tri sestry – krásnu Annabel, romanticky založenú Imogen a praktickú Josie.
Štyri sestry Essexové sa ocitnú na panstve vojvodu z Holbrooku – svojho poručníka, ktorý je milý a láskavý, ale priveľa pije. Keď si Tess myslí, že sa veci konečne pohli správnym smerom, jedna zo sestier tajne utečie s mladým lordom a Tessin snúbenec v deň ich plánovaného sobáša zmizne. Dvojnásobný škandál v rodine môže Tess zatušovať iba urýchleným vydajom – poruke je iba Lucius Felton, o ktorom idú kadejaké chýry a s ktorým prerušila styky aj jeho vlastná matka. Annabel sa zdá fešák, praktická Josie vyzdvihuje jeho bohatstvo. Tess je odhodlaná zachrániť sestrám budúcnosť a napokon súhlasí so sobášom z rozumu. Jej vzťah s manželom sa však vyvíja inak, ako predpokladala…

Z anglického originálu Much Ado About You (Harper
CollinsPublisher, New York 2015) preložila Zuzana Therová.

Dostupné verzie titulu

Veľa kriku pre teba Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Veľa kriku pre teba

Originálny názov: Much Ado Abou You

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Mohlo to byť aj lepšie (Lucia, 3.5.2014) Odpovedať

príjemné čítanie
Začiatok knihy bol vtipný. Nebudem prezrádzať, ale zabavila som sa a neviem, čo by som spravila, keby som niečo také zažila, asi sa pučila od smiechu. Názov knihy je zaujímavý, ale nejak ho nechápem. Nemyslím si, že okolo nej bolo až toľko kriku. Skôr si myslím, že viac kriku bolo okolo jej sestry - tej čo utiekla, ale nepoviem vám, ktorá to bola :P Anotácia nemusela až toľko prezrádzať, ale zase bez toho by sme nevedeli kto je hlavný hrdina. Vojvoda z Holbrooku (ich poručník) sa mi páčil, ale najskôr som si myslela, že je to nejaký starý pánko a nakoniec to bol zaujímavý chlap. To jeho pitie sa mi nepáčilo, ale malo to svoj dôvod, takže chápem. Ako hlavný hrdina môže byť zaujímavá postavička. Najmä pri rozhovoroch s hlavnou hrdinkou bol sympatický a zábavný. Lucius ako hlavný hrdina bol fajn. Pekný, tajomný ani peniaze mu nechýbali. Ale ten jeho vzťah s rodičmi, tam mohol byť viac rozpísaný. Tess mi tu neprišla ako nejaká výrazná hlavná hrdinka. Neviem nebola zlá, ale trochu nezapamätateľná. Páčili sa mi pochodí hlavných hrdinov v hlave. Tam toho mali veľa, takže za toto som vďačná knihám, lebo toto by do filmu nedostali. Možno nejaký rozprávač, ale to by už nebolo ono. Ale nemám rada, keď majú hrdinovia viac v hlave ako na jazyku. Keďže v reále ľudia nevedia čítať myšlienky. Sesterské vzťahy sa mi páčili, až na ten koniec, kde sa rozvadili, ale tak aj to sa stáva. Imogen mi neuveriteľne liezla na nervy. Som zvedavá na knihu o nej ako sa to všetko vyvinie. Určite si zadovážim, aj ostatné knihy. Najviac ma asi zaujala Imogen, ale napríklad Josie tu nebola nejak moc spomenutá. Ako bola, ale nie tak ako ostatné sestry, asi preto, že na vydaj má ešte čas. Annabel mi prišla zase moc na peniaze, ale možno, že tak chce len pôsobiť a nakoniec zistíme, že je to fajn baba. Takže uvidíme ako všetky sestry dopadnú a pozrieme sa do hlavy aj ich poručníkovi.

Sestreské puto (Jana Gojdanová, 12.3.2013) Odpovedať

vrelo odporúčam
Opäť ďalšia séria kníh, v ktorej sú hlavnými hrdinkami- sestry. Niekedy sú vzťahy medzi nimi plné lásky, inokedy sklamania a nenávisti. Mne osobne sa táto kniha páčila, a keď viem, že ako sú prepletené osudy hrdinov, tak sa už neviem dočkať pokračovania.

Pomalé čítanie (Katarína Sádecká, 27.2.2013) Odpovedať

príjemné čítanie
Táto kniha je zvláštna, musíte ju čítať pomaly, aby ste absorbovali každú myšlienku a rozhovor, no potom budete nadšení. Je do detailu prepracovaná, plná sesterských i manželských rozhovorov, ktoré nie sú bezduché, ale hlboké a skutočné. Láska má mnoho podôb a autorka si vybrala práve tú sesterskú (so všetkými možnými komplikáciami( a manželskú s krásnymi opismi ľúbostných scén. Čo sa týka tematiky koní - je skutočne v príbehu častá, ale podľa mňa nenásilne zakomponovaná do deja. Mne sa Veľa kriku pre teba páčilo, bolo to také citlivé čítanie a určite si kúpim aj druhú časť série.

sklamanie (Lussiii, 4.2.2013) Odpovedať

som sklamaný(á)
Možno to malo aj snahu byť lepšou knihou keby hlavnými hrdinami neboli kone, ale ľudia...aspon ja som z tej knihy mala taky dojem

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko nôh má holub?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx