bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKnihy od autora Jozef Banáš

Jozef Banáš - Slovenský spisovateľ, politik, diplomat, topmanažér. V roku 2002 ho zvolili do parlamentu za liberálnu stranu ANO, v diplomacii dosiahol významné úspechy.

V posledných rokoch je však Jozef Banáš predovšetkým úspešným spisovateľom, ktorý dokáže rozvíriť diskusie, zaujať svojím autorským štýlom, klásť provokatívne otázky.Literárna kritika o ňom hovorí, že naskočil do vlaku slovenskej literatúry v plnej rýchlosti. Avšak nie do vagóna, ale rovno do lokomotívy. Všetky jeho knihy publikované od roku 2006 niekoľkonásobne prekročili slovenský limit požadovaný na označenie bestseller. Pozoruhodné pritom je, že ide o romány s vážnou spoločenskou, politickou a religióznou tematikou. Patrí k najprekladanejším slovenským autorom, ktorého knihy získali množstvo ocenení.

Populárny moderátor a novinár Marián Leško o ňom povedal: „Banášova prvá profesionálna päťročnica bola úspešnejšia ako ktorákoľvek sovietska päťročnica od čias Stalina.“ Svedčia o tom aj mnohé preklady – viaceré jeho knihy preložili do nemčiny, češtiny, polštiny, ukrajinčiny, či do jazyka hindu.

V prepočte na počet obyvateľov by sa Banášove knihy predávali v USA v číslach od 900. tisíc do 1,8 milióna. Literárna kritika ho prirovnáva k autorom, ako Dan Brown a Paulo Coelho. Banáš ku spomínaným autorom pridáva ako vzor Angličana Kena Folleta.

Vo vydavateľstve Ikar vyšlo:
Zastavte Dubčeka! (2009) – titul získal ocenenie Zlatá kniha, cenu SC PEN a stal sa aj najpredávanejším slovenským románom v Českej republike.
Kód 9 (2010) – najpredávanejší autorov román, získal ocenenie Platinová kniha, vyšiel aj v češtine.
Idioti v politike (2010, 2. vyd.) – pripravuje sa preklad do arabčiny pre egyptských čitateľov.
Sezóna potkanov (2011) – titul získal ocenenie Platinová kniha.
Posledná nevera (2012) – najpredávanejšia poviedková kniha na Slovensku.
Zóna nadšenia (2012, 2. vyd.) – kniha vyšla v Nemecku, Česku, Poľsku, na Ukrajine a ako prvý slovenský román aj v Indii. Pripravuje sa preklad do angličtiny a pandžábčiny. Autor s ním absolvoval prednáškové turné po univerzitách v Indii a v pätnástich krajinách Európy. Jeho nemecké vydanie (Jubelzone, 2010) sa dostalo do finále literárnej Ceny Johanna Gottfrieda Seumeho.
Kód 1 - Tajomstvo zázraku (2013)
Velestúr (2015)
Dementi (2015)
Kód 7 - Koniec zla (2016)
Kód 9 1 7 (2017)
Somár je Švajčiar (2017)
Prebijem sa! Štefánik. Muž železnej vôle (2018)
I Will Break Through! Štefánik, A Man Of Iron Will I Will Break Through! Štefánik, A Man Of Iron Will (2019)


Všetko o J.Banášovi (fotky, videá, besedy, ocenenia, rozhovory...) nájdete na www.jozefbanas.sk. A buďte k nemu ešte bližšie na Facebooku: www.facebook.com/banas.jozo.
Zobrazujem: 1 až 23 z 23
Zobraziť po: 5 | 10 | 20 | 40 | 80

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD

Zasielanie noviniek zdarma na váš e-mail


x