bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKnihy od autora Boris Filan

Boris Filan

Dramaturg, scenárista, spisovateľ, cestovateľ a moderátor, jeden zo zakladateľov modernej piesňovej tvorby na Slovensku, ale najmä neopakovateľný rozprávač.

Boris Filan debutoval knižne zbierkou poviedok Paternoster, príbehy o hudbe, láske a basketbale, vydal zbierky piesňových textov Túlavý psík, 69 textov, Kamalásky. V roku 2008 mu vyšla kniha s CD – Slávne texty slávnych piesní. V roku 2005 napísal zbierku príbehov Ľubošova finta a o rok neskôr knihu Wewerka. Vlani mu vyšli Bratislavské krutosti a tento rok cestopis z novej edície Gombička Dole vodou alebo Správa Borisa Filana o splavovaní delty Dunaja s Jožom Rážom a manželkami.

Precestoval mnoho krajín a so zážitkami z ciest sa s čitateľmi podelil v mnohých cestopisných črtách, úvahách a fejtónoch, uverejnených v tlači, ale najmä v šesťdielnej sérii cestopisov Tam tam. V roku 1993 vydal prvú časť úspešného cestopisu Tam tam, piata vyšla v roku 2004 s názvom Posledný Tam tam. Prvý diel mu priniesol Cenu Egona Erwina Kischa za najlepšiu knihu literatúry faktu, vďaka tretiemu získal Cenu za najpredávanejšiu knihu za 25.000 predaných výtlačkov. Pri piatej verzii v roku 2004 tvrdil, že je posledná. Napokon však o tri roky vydal Tam tam plus.
Zobrazujem: 1 až 25 z 25
Zobraziť po: 5 | 10 | 20 | 40 | 80

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD

Zasielanie noviniek zdarma na váš e-mail


x