bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKnihy od autora Miroslava Lazniová

Pochádza zo Spiša, ktorý je bohatý na históriu a to ovplyvnilo aj jej ďalšie zameranie. Po bakalárskom štúdiu Muzeológie na UMB v Banskej Bystrici pokračovala na magisterské a rigorózne štúdium v odbore história. Od roku 2006 je zamestnaná v Múzeu Spiša – kaštieľ a letohrádok Dardanely v Markušovciach. Špecializuje sa na genealógie, biografie historických osobností, predovšetkým zo Spiša, ktoré svojou činnosťou zanechali stopu nielen v regionálnych, ale aj v uhorských, či európskych dejinách.

Od roku 2012 do roku 2017 spolupracovala s DSS v Batizovciach, čoho výsledkom bola výstava venovaná histórii rodu Máriássyovcov, inštalovaná v kaštieli v Batizovciach. Jej cieľom bolo sprístupňovanie a propagovanie sociálneho turizmu v historických objektoch na Spiši.

Publikačnej činnosti sa intenzívnejšie venuje od roku 2010 a to napríklad v rámci zborníka Nové obzory, časopisu Pokoj a Dobro, ale aj prostredníctvom príležitostných tematických príspevkov v denníkoch a časopisoch. Je spoluautorkou publikácie Kaštieľ v Markušovciach (2015), autorka publikácií ako Osudy Máriássyovcov z markušovského kaštieľa od 2. polovice 19. storočia a v 20. storočí. (2019), Štefan Máriássy. Život v obraze dejinných a rodinných súvislostí. (2020), Gregor František Berzeviczy. Životný príbeh uhorského osvietenca zo Spiša. (2022)

Zobrazujem: 1 až 1 z 1
Zobraziť po: 5 | 10 | 20 | 40 | 80

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD

Zasielanie noviniek zdarma na váš e-mail


x