bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKto sme

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a.s.

Internetový obchod bux.sk, rovnako aj internetový obchod pre kníhkupcov, prevádzkuje spoločnosť IKAR, a.s..

Naše vydavateľstvo

IKAR sa začal profilovať ako vydavateľstvo pre ženy, vychádzali najmä klasické romance. Súčasne oslovovalo aj mužov právnickými thrillermi Johna Grishama, či lekárskymi thrillermi Robina Cooka. Pribúdali svetové mená ako Fieldingová, Crichton, Steelová, Puzo, Rowlingová a ďalší. Vydavateľstvo získalo silné postavenie na trhu aj vďaka obrazovým publikáciám, výpravným encyklopédiám, populárno-náučnej literatúre. Dnes je Ikar vydavateľstvom pre celú rodinu.

Najvyšším cieľom spoločnosti IKAR je i naďalej prinášať na knižný trh hodnotné publikácie od renomovaných domácich i zahraničných autorov, ktoré spĺňajú najprísnejšie kritéria po obsahovej i formálnej stránke. Svojou širokou žánrovou ponukou sa vydavateľstvo IKAR usiluje osloviť čitateľov všetkých vekových kategórií a záujmov. V rámci Media klubu kladie dôraz na upevňovaní dôvery a priazne čitateľov, ktorú si získal počas svojej existencie. Uvedomujúc si zvyšovanie nárokov čitateľov ako i silnejúcu konkurenciu, prichádza IKAR stále s novými projektmi a službami.

Jedno z najväčších slovenských internetových kníhkupectiev. Patrí pod vydavateľstvo Ikar, preto ponúka špeciálne ponuky, výhodné komplety. Nechýbajú vernostné zľavy pre členov Media klubu, výhodné predpredaje ap. Na www.bux.sk nájdete aj najnovšie aktuality zo sveta kníh, recenzie, rozhovory so spisovateľmi, súťaže ap.

Naše projekty v minulosti

V novembri 2006 inicioval Ikar realizáciu projektu Knižný raj v snahe neustále poskytovať nové a zaujímavé služby čitateľom, ako aj rozširovať spoluprácu s kníhkupectvami. Knižný raj prináša čitateľom  pestrú ponuku zaujímavých kníh viacerých vydavateľstiev prostredníctvom špeciálneho katalógu, ktorý je v náklade viac než 800 tisíc výtlačkov distribuovaný priamo do bytových schránok domácností v tých mestách, ktorých kníhkupectvá na projekte spolupracujú. Našim najvýznamnejším projektom za ostatné roky je Mám talent. Slávnostné spustenie projektu v septembri 2009 sa tešilo veľkému záujmu médií a už v krátkom čase si našlo tisíce priaznivcov medzi čitateľmi. Primárne internetový projekt slúži na vyhľadávanie a podporu nových, začínajúcich autorov.  Po prvom roku existencie bolo v projekte Mám talent zaregistrovaných viac ako 2100 autorov a pridaných viac ako 3000 diel. V súčasnosti (september 2011) je to už 3100 autorov a 4000 autorských textov. Ako prvé a zatiaľ jediné vydavateľstvo na Slovensku, začali sme zaviedli model tzv. reading copies,  pracovných výtlačkov vybraných kníh, ktoré sú ešte len pripravené na vydanie. Naši verní čitatelia si tak môžu v nepredajnej, pracovnej verzii pripravované knižné novinky prečítať s takmer mesačným predstihom. Projekt Otazkyaodpovede.sk slúžil skôr na pobavenie, odreagovanie sa, ale zároveň aj na malé otestovanie svojich vedomostí. Určite vyskúšajte. V roku 2011 sme spustili internetový projekt bux4u. Cieľom tohto portálu je vytvoriť na internete miesto, kde si všetci prevažne mladí čitatelia nájdu informácie o svojich obľúbených knihách a ich autoroch. Okrem toho sa môžu o svoje dojmy z prečítaných kníh podeliť s ďalšími fanúšikmi, prípadne nabrať inšpiráciu a ďalšie tipy čo čítať.

Elektronické knihy na Bux.sk

Čoraz väčší hlad o e-knihách, ktoré sa dajú čítať kdekoľvek a kedykoľvek dokazuje, že náš krok spustiť internetový obchod s e-knihami bol správny. iBux.sk prináša niekoľko výhod – tisíce kníh v slovenčine a češtine, stovky kníh zadarmo, možnosť stiahnuť si softvérovú čítačku zadarmo a ako jeden z prvých portálov s e-knihami má vo svojej ponuke aj knihy najväčšieho vydavateľstva IKAR. Nechýbajú bestsellery a svetoznáme mená ako Stieg Larsson, Jo Nesbo, Danielle Steelová, či slovenské hviezdy Jozef Banáš, Andrea Coddington, Jozef Karika a ďalší. Množstvo kníh z vydavateľstiev Evitapress, PT Marenčin, Motýľ, Grada, Euromedia alebo Libri.
Okrem e-kníh nájdete na BUX.sk (pôvodne predaj e-kníh prebiehal na doméne prevádzkovanej iným technickým prevádzkovateľom, ibux.sk) aj desiatky e-časopisov.

 

Edičný program

Farebný 16-stranový printový katalóg Edičný program vychádza v náklade 10 000 kusov niekoľkokrát do roka. Katalóg prináša vždy základné informácie o plánovaných tituloch najmä kníhkupcom, obchodným partnerom, ale je k dispozícii aj širokej čitateľskej verejnosti.

Aktuálny Edičný program si môžete stiahnuť TU.x