bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skOd Nuly

Vydavateľ: Jadro SK (JADRO.SK, s.r.o.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:400
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 02.03.2024 03:02

Lepšia cena: 15,04 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 15,39 € (vrátane DPH)
Bežná cena:17,90 €
Ušetríte: 2,51 € (zľava 14%)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 11,99 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Od Nuly

Tembi mala dvadsať. Túžila po kariére filmovej hviezdy a dokonalej láske. Volanie osudu ju priviedlo do Florencie. V srdci Toskánska si vychutnávala bezstarostný život, dobré jedlo a štúdium umenia. Život si užívala naplno, až kým náhodou v jedno popoludnie nestretla jeho ? očarujúceho šéfkuchára Sara, pochádzajúceho zo Sicílie.

Spočiatku sa Tembi darilo odolávať Sarovmu čaru, no jej pokušenie rástlo s každým ďalším sústom lahodného jedla. Potvrdí sa staré známe príslovie, že láska ide cez žalúdok? Bude mať Tembi v Sarovom náručí dosť síl, aby zmazala kultúrne rozdiely medzi Afroameričankou z veľkomesta a nekompromisnými tradíciami jeho rodiny zo sicílskeho vidieka? Môže dve duše spájané láskou k jednoduchosti čerstvého jedla postretnúť iná a ešte väčšia nepriazeň osudu? Dokážu spoločne prekonať aj temné a beznádejné chvíle?

Tembi Locke je uznávanou herečkou, scenáristkou a vyhľadávanou TEDx rečníčkou. Osud tiež chcel, aby sa stala neobyčajným príkladom prekonávania prekážok a smútku zo straty milovanej osoby. Je spolutvorkyňou a výkonnou producentkou filmovej série od Netflixu, ktorá je inšpirovaná jej knihou Od nuly (From Scratch). V súčasnosti žije so svojou rodinou v Los Angeles.

Vypočujte si audioukážku:

Detaily o knihe

Názov: Od Nuly

Originálny názov: From Scratch

Objednávací kód NA674757

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

TL (Val, 21.12.2023) Odpovedať

vrelo odporúčam
…láska, strata, vône, jedlo, rodina… Ak som si spočiatku myslela, že pôjde o epický príbeh lásky s “žili šťastne až kým nepomreli”, nemohla som byť ďalej od pravdy. I keď… Áno, Tembi Locke nám vyrozprávala svoj príbeh lásky. Tak, ako sa stal, ako si ho pamätá, s tým krásnym i bolestným. A vonkoncom sa jej pri prvom stretnutí s osudovou láskou nepodlamovali kolená a v bruchu nevyrojili motýle. Uvedomenie si, že láska môže vzísť z maličkostí a prerásť do tých najhlbších citov, Tembi ovalilo. Scénka, kde ju poznanie pravej lásky zasiahlo, je mojou najobľúbenejšou. V daždi. Saro čakajúc na chvíľu, ktorú bude môcť stráviť so ženou, ktorá ho očarila. Čitatelia, ktorí uprednostňujú akciu a drámu, budú mať z Od nuly nenaplnené očakávania. Avšak krásne myšlienky o živote, vôňou a chuťami Sicílie presiaknuté stránky, ale aj život černošky s mužom, pochádzajúcim z tradičnej Talianskej rodiny s dodržiavaním tradícií a rozdiely, ktorým ako dvojica museli čeliť, môže zaujať kohokoľvek, len treba vedieť, čo od knihy očakávať. Tembi svoj príbeh rozpráva v súčasnosti aj retrospektíve. Vidíme rôzne udalosti jej života. Málo konverzácií, veľa, veľa myšlienok. A to je na tejto knihe krásne, dalo by sa povedať, miestami až poetické. Vďaka šikovnosti autorky dokážete prežiť to, čo ona. Radosti, krásy aj smútok, žiaľ, stratu, snahu, ktorá vyšla navnivoč, lebo smrť si nevyberá. Vcítite sa do hlavnej hrdinky a toho, s akým údelom kráča po svete. S tým, aké náročné bolo prežívať v Amerike, ale nemenej ľahké ísť na Sicíliu a pobudnúť v rodnom dome Sara. Utužiť a zachovať rodinné vzťahy. Okrem toho, že kniha je krásna po grafickej stránke aj zvnútra (ilustrácie zdobia nejednu stránku), obsahuje pravé talianske recepty spomenuté v príbehu až na 40.stranách, vám knihu odporúčam pre to, čím v podstate je. Je otvorenou spoveďou milujúcej ženy, ktorej osud zasadí poriadny úder. A ona sa so svojou bolesťou podelí, lebo vie, že v tom nemusí byť sama.

Zistíte, aké ťažké je začať od nuly (Erika Bančanská, 1.12.2023) Odpovedať

vrelo odporúčam
Stáva sa vám, že si pri knihe poplačete? Ak áno, pamätáte si, pri ktorej ste plakali naposledy? U mňa to bola kniha OD NULY, spomienka na lásku, Sicíliu a hľadanie domova. Bolo tam niekoľko veľmi dojemných scén, pri ktorých som musela čítanie odložiť, pretože som cez slzy nevidela. Milujem príbehy, ktoré vo mne vyvolávajú silné emócie. Ona je Afroameričanka, on Talian zo Sicílie. Vzťah Tembiho a Sara sa nerodil úplne jednoducho, ale časom sa stal tak hlbokým, že sa zapísal aj do môjho srdca. Precestovala som s nimi Taliansko a zamilovala si túto krajinu ešte viac. Príbeh je napísaný naozaj dokonale. Kapitoly, ktoré sú doplnené o veľmi pekné ilustrácie, sa čítajú ľahko a rýchlo. Miestami cítite vôňu jedál, ktoré Saro pripravuje. O pár strán máte pocit, že sa prechádzate talianskymi uličkami a dopadajú na vás lúče augustového slnka a vravíte si, že ak by ste stretli Sara, tiež sa do neho zamilujete. Neskôr obdivujete Tembi a rozmýšľate, čo by ste spravili, byť na jej mieste a či by ste mali vôbec toľko sily, aby ste zvládli nasledujúce dni, týždne, mesiace... Uvedomíte si krehkosť vzťahov. Či už tých partnerských, ale aj rodinných. Zistíte, aké ťažké je začať od nuly a čo je v živote naozaj dôležité. A nie, nie sú to materiálne veci. Ďakujem vydavateľstvu @jadro, že sa rozhodli preložiť tento jedinečný príbeh od Tembi Locke a oceňujem vašu skvelú prácu na preklade a aj to, že ste si dali záležať na knihe ako takej. Recepty na konci knihy, ktoré sú dokonca rozdelené podľa toho, počas ktorého leta sa spomínali, sú tzv. čerešničkou na torte.

Emočná bomba (Veronika, 17.11.2023) Odpovedať

vrelo odporúčam
Emočná bomba "Láska, pravda či smútok nie sú na Sicílii ani jednoduché, ani priamočiare. Všetky siahajú tak hlboko ako korene olivovníkov, ktorými je ostrov po stáročia posiaty. Tajomstvá často siahajú ešte hlbšie." Po vzhliadnutí vizuálu knihy bez toho, aby som čítala anotáciu som si myslela, že kniha bude jednohubka o letnom romániku, pri ktorej vypnem po náročnom dni a budem ju považovať za" jednoduché čítanie". Ach, ako šialene som sa mýlila. Príbeh mi rezonuje v hlave aj týždeň po dočítaní a chytil ma za srdce od prvej strany. Môj tep sa zrýchlil už len pri spomenutí tej hnusnej choroby na "R", ktorú som dúfala, že tak skoro počuť resp. čítať nebudem. Poznačila aj našu rodinu, preto som o to intenzívnejšia cítila s Tembi a príbeh som čítala s veľkou hrčou v hrdle a neraz mi slzy zmáčali strany. Tak precítený príbeh som už dávno, ak vôbec, nečítala. Každá strana knihy bola využitá na maximum a tieto memoáre Tembi Locke sú napísané na vysokej úrovni. Hlboké myšlienky umocnené metaforami, metanymiami a ďalšími trópami obohatili text nie len po štylistickej stránke, ale aj estetickej. Už keď spomínam estetiku, kniha je dekorovaná nádhernými ilustráciami, ktoré krášlia každú kapitolu a je hneď na prvý pohľad vidno, že si na knihe vydavateľ dal enormne záležať a myslelo sa na každý detail. Aj keď kniha nezačne kto vie ako pozitívne a hneď po pár riadkoch ma doslova šokovala, prelomí sa aj do úsmevných chvíľ, keďže je pomyselne delená na kapitoly "pred Sarom" a "po Sarovi", ktoré sa nepravidelne striedajú. Spoznávame Tembi, ako ľahko zmýšľajúcu študentku a vrátime sa do jej mladosti so všetkým, čo ku nej patrí - k známostiam, obavám či láske, smelým plánom do budúcnosti a rovnako aj k začiatku vzťahu so Sarom. Celou knihou sa nesie vôňa dobrého jedla, ktoré k Talianom neodmysliteľne patrí. Najviac mi ale zavoňalo na konci knihy, kde som objavila recepty na dobroty, ktoré určite vyskúšam. V jedle vidím spojitosť či obrazné pomenovanie. Tak ako si celá rodina sadá spolu k stolu, tak v tejto knihe predstavuje akési "lepidlo" vzťahov a ich upevňovanie. Kniha je cestou k novým začiatkom, prekonávaní prekážok a silnej láske a rovnako aj cestou k budovaniu stratených rodinných vzťahov naprieč kultúrnym rozdielom. Častokrát rodinné vzťahy urovnajú až ťažké životné udalosti, ale nikdy nie je neskoro odpustiť a začať odznova. Mne sa veľmi páčilo, že v knihe boli spomenuté aj konkrétne názvy piesní, ktoré som si hneď aj popri čítaní púšťala a vžila som sa do danej chvíle ešte viac. Ak by som hľadala nejaké negatíva, tak by to bolo jediné, a to, že kapitoly boli na mňa pridlhé a prijala by som ich kratšie. Inak nemám knihe čo vytknúť. Emočne ma vyžmýkala a bola pre mňa čitateľským zážitkom. Tembi je inšpirujúca žena a priala by som si aspoň špičku z jej psychickej sily a odvahy.

Emočná bomba (Veri, 17.11.2023) Odpovedať

vrelo odporúčam
V jedle vidím spojitosť či obrazné pomenovanie. Tak ako si celá rodina sadá spolu k stolu, tak v tejto knihe predstavuje akési "lepidlo" vzťahov a ich upevňovanie. Kniha je cestou k novým začiatkom, prekonávaní prekážok a silnej láske a rovnako aj cestou k budovaniu stratených rodinných vzťahov naprieč kultúrnym rozdielom. Častokrát rodinné vzťahy urovnajú až ťažké životné udalosti, ale nikdy nie je neskoro odpustiť a začať odznova. Mne sa veľmi páčilo, že v knihe boli spomenuté aj konkrétne názvy piesní, ktoré som si hneď aj popri čítaní púšťala a vžila som sa do danej chvíle ešte viac. Ak by som hľadala nejaké negatíva, tak by to bolo jediné, a to, že kapitoly boli na mňa pridlhé a prijala by som ich kratšie. Inak nemám knihe čo vytknúť. Emočne ma vyžmýkala a bola pre mňa čitateľským zážitkom. Tembi je inšpirujúca žena a priala by som si aspoň špičku z jej psychickej sily a odvahy.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko dní má týždeň?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx