bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVelebím

Vydavateľ: Postoj Media (Postoj Media)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:312
Poradie vydania:1.
Zvyčajne posielame do 8-10 pracovných dní 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 04.12.2022 02:54

Lepšia cena: 11,68 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 11,95 € (vrátane DPH)
Bežná cena:13,90 €
Ušetríte: 1,95 € (zľava 14%)
Lepšia cena
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Velebím

Velebím je kniha zamyslení o čnostiach zameraná na prehĺbenie vnútorného duchovného života ženy, aby mohla aj vonkajším životom zvelebovať Pána. Každý deň 90-dňového programu sa začína úryvkami z Písma, Katechizmu Katolíckej cirkvi alebo zo spisov svätíc a pokračuje meditáciou. Čitateľkám ponúka, aby na 90 dní vstúpili do sveta modlitby a askézy, čím dajú viac priestoru tichu a načúvaniu Duchu Svätému. Keď žijeme jednoduchší život, ľahšie sa cvičíme v čnostiach pokory, láskavosti, vďačnosti, veľkodušnosti, modlitby, poslušnosti, pracovitosti, horlivosti, skromnosti, umiernenosti, predvídavosti a vytrvalosti. Kniha ponúka aj konkrétne tipy, ako bojovať s neresťami, ktoré tak často zahmlievajú našu snahu o svätosť. Určená je všetkým dospelým ženám bez ohľadu na ich životný stav a možno ju čítať nezávisle od asketických skutkov. Velebím bola spočiatku odpoveďou na Exodus 90 – cenné a hodnotné mužské duchovné úsilie –, ktorý však pre ženy nie je vhodný. Táto kniha má iný cieľ: ide o hľadanie čnosti cez meditáciu o podstate ženskosti, pretože Boh nás všetkých pozýva k tomu, aby sme sa stali svätými. Ako ženy sme pritom pozvané zvláštnym spôsobom velebiť Pána, podobne ako to robila Mária.

Recenzie:

„Ženy, ktoré sa zaviažu ku každodenným disciplínam, modlitbe a čítaniu zamyslení, ktoré nájdete v knihe Velebím, nájdu veľké duchovné osvieženie a príležitosti rásť vo svojom priateľstve s Ježišom. Myslím si, že 90-dňový program, ktorý nájdete v tejto knihe, je dobrým duchovným projektom pre skupinu žien z farnosti alebo pre každú jednotlivo, ak túži objaviť svojho vlastného ,ženského génia‘. Srdečne odporúčam.“
Joseph F. Naumann, arcibiskup z Kansas City v USA

"Prekladať knihu zamyslení Velebím 90 bolo pre mňa veľkou radosťou i výzvou. Konkrétne zamyslenia ma oslovovali nie len v prekladateľskej, ale aj v osobnej rovine. Preto som sa rozhodla už počas prekladu knihy sama tento program absolvovať. Pomohol mi usporiadať si nie len životné, ale aj špecifické každodenné priority. Ako žena som si tiež uvedomila, že v duchovnom i osobnom živote bojujem s inými výzvami a neresťami ako muži, a preto pre mňa v minulosti nefungovalo zapojenie sa do mužského programu Exodus 90. V Katolíckej cirkvi máme toľko inšpiratívnych svätíc, ktoré sú nám, ženám príkladom žitia čnostného života v každodennosti! Som presvedčená, že kniha Velebím 90 môže čitateľkám priniesť mnoho podnetov na hlbokú duchovnú reflexiu a ponúknuť konkrétne kroky, ako sa vydať na cestu k svätosti v modernej dobe.
Timea Perignáthová, prekladateľka

Detaily o knihe

Názov: Velebím

Objednávací kód NA657494

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko dní má týždeň?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx