bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZámerne nezadaní

Vydavateľ: NOXI (NOXI, s.r.o.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:344
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 30.11.2023 02:54

Lepšia cena: 12,52 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 12,81 € (vrátane DPH)
Bežná cena:14,90 €
Ušetríte: 2,09 € (zľava 14%)
Lepšia cena
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Zámerne nezadaní

Nielen na tieto otázky prináša odpovede John Kim, životný kouč, ktorý na základe vlastných životných skúseností (a skúseností svojich klientov) ilustruje osobnostný prerod z človeka s nezdravo spracovanou minulosťou a nízkym sebavedomím na človeka vedomého si vlastnej hodnoty.

Bol som naprogramovaný veriť, že šťastie je ostrov, na ktorý treba doplávať. Ak tam nedoplávame, nikdy nebudeme šťastní. Našim imaginárnym ostrovom môže byť dom, láska, práca, čokoľvek. Avšak šťastie ako také nežije na ostrove. Šťastie je nastavenie mysle, ktoré si dokážeme vyprodukovať hocikedy, aj dnes. Neodvíja sa od niečoho iného, to je len naša mylná predstava. Šťastie takisto nie je konštantné. Prichádza a odchádza. Aj šťastie je ako príliv a odliv. V niektoré dni je ľahké cítiť sa šťastný, inokedy je to zložité. Šťastie, tak ako všetko ostatné, vždy začína voľbou.

Vydajte sa spolu s autorom na trojdielnu cestu za nájdením svojho šťastia vo vzťahu so samým sebou, ktoré je potom šikovným odrazovým mostíkom aj k zdravším a plnohodnotnejším vzťahom s ďalšími ľuďmi.

Detaily o knihe

Názov: Zámerne nezadaní

Objednávací kód NA649288

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Nehrňte sa do nových vzťahov... (Milan, 17.5.2022) Odpovedať

príjemné čítanie
„Viem, aké to je byť sám. Bol som sám. Mnohokrát. Trápil som sa. Cítil som sa osamelý, odmietnutý. Mal som pocit, že ma nikto nechce...“ Asi každý vieme, aké je to byť sám, hoci by sme tak súrne potrebovali pri sebe niekoho, koho môžeme objať, pritúliť sa k nemu, o koho sa môžeme oprieť a na koho sa vieme spoľahnúť. Nie sme stavaní na to, aby sme žili sami. Chceme niekoho milovať. A samozrejme byť milovaní. Občas sa potom hrnieme zo vzťahu do vzťahu, lebo nechceme zostať sami. Cítili by sme sa odkopnutí, odvrhnutí a ohrdnutí. Možno aj menejcenní – veď nikto nemá o nás záujem. A tak rýchlo hľadáme nejaký vzťah, robíme kompromisy, niekedy až príliš veľa a také, na aké by sme inokedy nepristúpili. Skúste sa zastaviť po rozchode, rad John Kim a aj preto názov knihy Zámerne nezadaní. Buďte chvíľu nezadaní a využite naplno čas, keď zostanete sami. Spoznajte sa ešte lepšie. Svoje zvyky, modely správania; spôsob, akým milujete a čo vyžadujete od toho druhého. Prejdite si svoje túžby, sny...jednoducho, skúste zostať nejaký čas sami sebou. Práve v tom chce pomôcť jeho kniha – naštartovať tento proces vo vzťahovom medziobdobí; spoznať sa lepšie, aby ten ďalší bol ešte lepší, vydarenejší...a možno naozaj už ten pravý a naveky. Najskôr treba nájsť svoje vlastné šťastie vo vzťahu so samým sebou. A to môže byť šikovným odrazovým mostíkom aj k zdravším a plnohodnotnejším vzťahom s ďalšími ľuďmi. Johnova motivácia napísať knihu Zámerne nezadaní vzišla z koučingu tisícok ľudí počas posledných desiatich rokov. Ľudí, ktorí trpeli vážnymi depresiami, pretože nemali partnera. Mnohí z nich mali úspešnú kariéru, mnohí z nich mali skvelých priateľov, ale preto, že nemali nikoho, koho by mohli ráno pobozkať a v piatok večer sedeli sami doma, mali pocit, že zlyhali. Fakt, že nemajú partnera, si vysvetlili tak, že majú nejaký defekt. Väčšina z nich mala za sebou plejádu dysfunkčných, toxických a nerovných vzťahov, no predsa mali pocit, že byť sám/ sama je oveľa horšie. Dospeli k záveru, že s nimi niečo nie je v poriadku, a s mojou pomocou chceli prísť na to, čo. Mnohí z nich boli tridsiatnici alebo štyridsiatnici a začínali mať obavy, že im neostáva veľa času. Mali pocit, že sa čoskoro odsype všetok piesok z ich presýpacích hodín a prepadali čoraz väčšej beznádeji.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je sedem krát dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx