bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skFloriovci

Vydavateľ: Grada Publishing (Grada Slovakia, s.r.o.)
Jazyk: slovenský
Formát:Elektronická kniha
Počet strán:400
Poradie vydania:1.
Dostupné na stiahnutie  
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena:

EPUB MOBI PDF
Vaša cena: 16,14 € (vrátane DPH)
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Floriovci

Strhujúce rozprávanie o nekorunovaných kráľoch Sicílie sleduje tri generácie známej talianskej dynastie Floriovcov od ich skromných začiatkov, cez budovanie obchodného impéria až na vrchol prísnej hierarchie uzavretej sicílskej spoločnosti.

Paolo a Ignazio Floriovci odchádzajú po ničivom zemetrasení z Bagnary do Palerma s túžbou uskutočniť svoj sen o lepšom živote. V sicílskom mestečku si spolu otvoria obchodík s korením. Po Paolovej predčasnej smrti vedenie preberie Ignazio a v priebehu desiatich rokov dokáže strojnásobiť jeho hodnotu. Do tajov úspešného podnikania zaúča aj Paolovho syna Vincenza.
Od začiatku 19. storočia až do polovice 20.storočia prevzala postupne rodina Floriovcov vládu nad Sicíliou. Cieľavedomí, ambiciózni a dôvtipní Floriovci boli odhodlaní stať sa bohatšími a mocnejšími než ktokoľvek iný.

Príbeh o vizionárstve, obchodnom talente, dravosti, železnej vôli, ale aj neústupčivosti Floriovcov však odkrýva aj odvrátenú stranu úspechu: závisť, intrigy, frustráciu a obety v osobnom živote. Napriek všetkému sú však Floriovci odhodlaní prekonať všetky prekážky a dosiahnuť viac, než len to, čo im nadelil osud – nech to stojí čokoľvek.

Detaily o knihe

Názov: Floriovci

Originálny názov: I leoni di Sicilia

Objednávací kód NADBK88942

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Floriovci (Veronika, 24.4.2022) Odpovedať

príjemné čítanie
Ak máte chuť už teraz dovolenkovať, s vydavateľstvom @grada_sk sa môžete vybrať do krásneho talianského prostredia, keďže vás prostredníctvom knihy Floriovci zavedie na slnečnú Sicíliu. Síce si pocestujete o nejaké obdobie dozadu, konkrétne na začiatok 19.stor. až do polovice 20.stor., ale ubezpečujem vás, že to bude stáť za to. Autorka sa v knihe zamerala na generáciu Floriovcov a aj keď sa v nej strieda fikcia a skutočné fakty, absolutne mi to nevadilo a autorka to zakomponovala tak uveriteľne, že som realitu od fikcie ťažko rozoznávala. Príbeh sa nezačína práve šťastnou udalosťou, ale postupne môžeme sledovať dravosť podnikateľskej rodiny, ktorá sa nie ľahkým spôsobom dostala do povedomia a na piedestál spoločnosti. Z knihy cítiť drinu, chtíč, ambicióznosť a šikovnosť členov rodiny, no nesmiem zabudnúť ani na okázalý temperament, ktorý k Taliansku jednoducho patrí. Na druhej strane bolo pre mňa zaujímavé sledovať aj druhú, odvrátenú stránku podnikania a to závisť, intrigy ľudí, ktorí jednoducho takí odjakživa aj sú. O to viac som s Floriovcami sympatizovala a o to viac sa mi kniha páčila, lebo autorka má dar písania a všetky tieto emócie z knihy sálali a ja som mala možnosť premiestniť sa do tejto ťažkej doby, pre ženy špeciálne. Zo začiatku si ma hneď kniha nezískala, ale postupne si ma namotávala a od éry Vincenza som už bola jej. :) Tak skvelo vygradovaný text operličkovaný nekalými praktikami a túžbou po moci si ma jednoducho musel získať. PS: Však nie som jediná, čo o tejto rodine ani netušila? A že to bola veľká škoda, a preto aj za to @grada_sk patrí jedno veľké ďakujem, že ste mi opäť rozšírili obzory. Ďalšiu chuťovku na leto, z ktorrj cítiť more a slnko, si prosím, nezabudnite napísať fo zoznamu alebo ešte lepšie je po nej hneď aj siahnuť.

Vynikajúca kniha (Monika Karolová, 10.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Nádherná sága o dynastii Floriovcov, ktorá si podmanila slnečnú Sicíliu svojou tvrdou prácou, hrdosťou, ctižiadoctivosťou, zmyslom pre biznis a ochotou riskovať. . Príbeh mapuje tri generácie tejto rodiny, ktorá prišla po ničivom zemetrasení z Bagnaru do Palerma a aj napriek neprajnosti, zlomyseľnosti, intrigám a ohováraniu vybuduje bohaté a mocné impérium. No Palermo a Sicília nezavoňali len Floriovcom, ale aj mne. Z knihy priam sála soľou nasiaknutý teplý vzduch, ktorý sa miesi so zrnkami piesku a ktorý dýchali bratia Paolo a Ignazio, keď sa ráno ponáhľali otvoriť svoj obchod. Budete počuť šum mora, na ktorom sa hompáľali lode, ktoré prevážali tovar Floriovcov a budete omámení vôňou korenia, syrov, olív, či chrumkavého pečiva, na ktorom si večer po dobre vykonanej práci pochutnávali. . Hoc rodinný podnik výhradne riadili a vybudovali muži, nie je náhoda, že na obálke knihy je žena, pretože práve ženy zohrali v životoch mužov z rodu Floriovcov významnú rolu aj napriek tomu, že v tom čase žena nemala takmer žiadne slovo, manželstvo bolo viacmenej vopred dohodnutým "obchodom" a jej úlohou bolo hlavne počúvať a nasledovať manžela, nemiesať sa mu do roboty a starať sa o deti. . Kniha mala na môj vkus trochu nezáživný začiatok, no príchodom do Palerma ma rýchlo vtiahla do deja a odvtedy som si na čítanie uzurpovala každú voľnú chvíľku. Určite sa k nej raz ešte vrátim a vychutnám si tento príbeh znova, pretože bol ozaj výborný. Odporúčam

Floriovci (Valéria, 15.10.2021) Odpovedať

vrelo odporúčam
Jedinečný, fascinujúci, miestami dychberúci príbeh, inšpirovaný reálnymi postavami, ktoré zmenili a menili dejiny Palerma. Kniha sa začína mrazivo. Zemetrasením z roku 1799, ktoré prežila rodina Floriovcov- Giuseppina,jej manžel Paolo,ich malý syn Vincenzo a Paolov brat Ignazio. Tieto postavy nás budú sprevádzať celým dejom. Niekto pribudne,niekto ubudne… Sledujeme púť 4 ľudí. Rozhodnutie Paola, presťahovať sa a začať podnikať,vzdor a hnev Giuseppiny lebo ju manžel doslova vytrhol "z rodnej hrudy",Ignaziov strach a odhodlanie podporovať brata a byť mu vždy oporou,jeho pravou rukou. Úprimne,ak by Auci písala učebnice dejín, verím, že by vedomosti žiadnemu študentovi nechýbali. Vie opísať rôzne situácie, krásy talianskeho regiónu, lásku k domovu,moru, práci, žene... Dialógy a zmýšľanie ľudí tej doby zvládla perfektne. Zo začiatku som bola zúfalá, že som nedokázala prečítať viac ako 25 strán za hodinu,ale naozaj som si čítanie užívala. Každé slovko som omieľala na jazyku, vychutnávala som si príbeh,bolelo ma srdce z každej krivdy a neprávosti, mala som pocit,akoby som bola súčasťou Floriovcov. Zamilovala som si ich,napriek ťažkým povahám,ale ak by neboli, akými boli, nič z toho by nedokázali. Práve ambície,prezieravosť a pokrokové myslenie z nich urobilo NEKORUNOVANÝCH KRÁĽOV SICÍLIE. Zaslúžia si obdiv, rešpekt, úctu a najmä! Aby sa o nich vedelo. Nie som citlivka(no dobre, možno som),ale epilóg ma roztrhal na kusy... emotívny, silný, srdcervúci. Toto MUSÍTE čítať!

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko nôh má bocian?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx