bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTajomstvá zámku Ashmore

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:512
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 24.05.2022 02:49

Vaša cena: 12,70 € (vrátane DPH)
Bežná cena:15,90 €
Ušetríte: 3,20 € (zľava 20%)
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 11,10 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Tajomstvá zámku Ashmore

LUCIA VRÁBLICOVÁ číta z knihy TAJOMSTVÁ ZÁMKU ASHMORE:

Ten deň v roku 1901 bol na poľovačku ako stvorený. Tragická nehoda počas lovu však pripraví o život grófa Staintona a obyvateľom zámku Ashmore spôsobí krušné chvíle. Zámok získa nového majiteľa, ktorým je grófov najstarší syn Giles. Ten z vyhliadky na dedičstvo nie je veľmi nadšený. Musí obetovať svoj dovtedajší život, prácu archeológa a vymeniť horúci Egypt za nenávidené, pochmúrne Anglicko. A nielen to, veľmi skoro zistí, že okrem titulu zdedil po otcovi aj značné dlhy. Existuje len jediný spôsob, ako rodinu zachrániť pred bankrotom. Musí sa výhodne oženiť.

Kitty Bayfieldová, dcéra zámožného baroneta, je vo veku vhodnom na vydaj. Spoločnosť jej robí dlhoročná priateľka Nina, ktorá ju sprevádza aj pri uvedení do spoločnosti. Mladé ženy sú veľmi odlišné. Zatiaľ čo Kitty je plachá a zakríknutá, Nina je výrečná a vášnivá a veľmi rýchlo si získa Gilesovo srdce. Ten sa bude musieť rozhodnúť - dá prednosť láske alebo manželstvu z povinnosti? Šťastie sa zdá nedosiahnuteľné, no niekedy ho človek nájde na tých najnečakanejších miestach.

Z anglického originálu The Secrets of Ashmore Castle (Sphere, an imprint of Little, Brown Book Group, United Kingdom 2021) preložila Miriam Ghaniová.

Detaily o knihe

Názov: Tajomstvá zámku Ashmore

Originálny názov: The Secrets of Ashmore Castle

Objednávací kód DB205321

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

:) (Veronika Posová, 24.5.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Milujem historické romány, ktoré nie sú historické len vďaka “obdobiu”, v ktorom sa odohrávajú, ale naozaj obsahujú aj kúsok skutočnej histórie. Presne, ako táto kniha. Obsahom patrí medzi tie väčšie, ale aj keď ma najprv vyplašil zoznam postáv na tri strany, postupne som sa do tejto knihy úplne zamilovala. Viacero postáv v príbehu dodalo celému deju autenticitu, pretože sme pravidelne nazerali do života nie len hlavným postavám, ale aj tým zdanlivo vedľajším. Anotácia knihy sa zameriava predovšetkým na príbeh mladého Gilesa, ktorý sa po náhlej a tragickej smrti otca stane novým grófom na zámku, ktorý je však zaťažený veľkými dlhmi, a Kitty, plachého dievčaťa, ktoré je však veľmi bohaté a sobášom s ňou by Giles vyriešil všetky problémy. No dostaneme oveľa viac - príbeh Niny, najlepšej kamošky Kitty, Rachel a Alice- sestier Gilesa, či dokonca nahliadneme medzi služobníctvo. Ako som zo začiatku spomenula, kniha obsahuje aj skutočný kus histórie - odohráva sa v čase, keď kráľovná Victoria zomrela a na trón nastúpil jej syn Eduard VII., ktorý bol na rozdiel od jeho matky veľmi spoločenský, o čom svedčilo množstvo spoločenských udalostí, ktoré sa v tom období konali. V knihe boli okrajovo spomenuté aj udalosti ako Búrska vojna v Afrike, vzostup automobilov, elektrifikácia a na moje prekvapenie aj sufražetky a ich právo voliť. Kniha je tak nie len príjemným oddychovým romantickým čítaním, ale aj sa pri nej čo-to naučíte z histórie. Anglicko má úžasnú históriu a v tejto knihe bola veľmi citeľná, to považujem za najväčší prínos tejto knihy. Jazyk autorky je tiež jedinečný, písala v tretej osobe, preto som sa cítila ako nemý pozorovateľ deja. Okrem toho, aj keď by si to niekto mohol myslieť, veď predsa je to román, erotika v knihe je úplne minimálna, a ak sa náhodou takéto scény v knihe vyskytli, autorka sa im príliš nevenuje, naopak sú podané veľmi decentne v rámci vzťahu postáv. V porovnaní so sériou Bridgertonovcov, kde si príbehy zakladajú práve na takejto chémii postáv, v tejto knihe to nehľadajte. Mne sa kniha aj napriek tažšiemu úvodu veľmi páčila a preto jej dávam 5⭐️/5 a potešilo by ma pokračovanie príbehu postáv.

Historický román (Kristína Rydlová, 4.5.2022) Odpovedať

príjemné čítanie
Ide o pomerne rozsiahly historický román, má cez 500 strán. Keď som na začiatku videla zoznam postáv až na tri strany, trochu sa mi zatočila hlava. Musím sa priznať, že najskôr som sa v toľkých menách celkom strácala, ale postupne som sa do tohto sveta dostala. Aby som bola úprimná, čakala som trochu odlišný príbeh, ale páčilo sa mi, čo som nakoniec dostala. Príbeh je písaný v tretej osobe, a tak máme možnosť nahliadnuť nielen do života bohatých, ale aj služobníctva. Bolo tu rozbehnutých viacero dejových liniek, vďaka čomu som sa ani chvíľu nenudila. Romantická linka bola taká horkosladká. Gróf Giles musel po tragickej smrti svojho otca prevziať správu nad zámkom Ashmore. Lenže jeho otec mu zanechal toľko problémov a dlhov, že ak sa chcel o svoju rodinu a zamestnancov dôkladne postarať, musel sa oženiť s nejakou bohatou dedičkou. Už od začiatku mu to bolo proti srsti, ale nemal na výber. Na jednej akcii sa zoznámi so slnečnou Ninou, s ktorou si hneď porozumenie a preskočí medzi nimi iskra. Je tu však háčik - Nina nepochádza z bohatých pomerov. Za to jej kamarátka Kitty áno, tá by bola pre grófa ideálnou manželkou. Na Gilesa čaká ťažké rozhodnutie, aj keď vie, že nemá moc na výber. Táto komplikovaná situácia sa mi na jednej strane páčila, na druhej mi z nej bolo smutno. Ľutovala som zamilovanú dvojicu, ktorá nemohla byť spolu, no zároveň mi bolo ľúto aj ich partnerov. Oni svoje polovičky ľúbili, no im sa takej lásky nikdy nedostalo späť. Nina aj Kitty boli sympatické a obe som si obľúbila. Boli to blízke kamarátky, hoci boli rozdielne - Nina bola spoločenská a vzdelaná, Kitty tichá, utiahnutá, hanblivá a tak trochu naivná Priznám sa však, že Kitty som fandila trochu viac, Gilesa mala veľmi rada, snažila sa mu byť dobrou ženou a postupne dozrela a dospela. Niekedy som sa na Gilesa hnevala za to, ako sa k nej správal. Rozumiem, že si svoj život predstavoval inak, ale Kitty si zaslúžila viac. Obľúbila som si aj Gilesových súrodencov. Jeho mladšie sestry boli dospievajúce dievčatá, ktorým sa rodičia veľmi nevenovali a tak sa vlastne starali jedna o druhú. Zažívali svoje prvé lásky i sklamania. Ich brat Richard bol jednou z mojich najobľúbenejších postáv. Svet chudobnejších ľudí a služobníctva sa mi tiež páčil. Nechýbali tu intrigy, nejaké tie pletky a podobne. Oba svety tu mali rovnocenné zastúpenie. Niekoľko veci tu zostalo otvorených s nedoriešených, ale vraj by malo byť aj pokračovanie, tak dúfam, že tam nájdem odpovede na moje otázky.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je jeden mínus jeden?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Rumenec jej pristane, pomyslel si Giles, čo bolo len dobre, keďže sa červenala tak často. Už však vedel, že lepšie reaguje na jemnejší tón hlasu. Prílišná živosť a podpichovanie ju znervózňovali. „Nie nadarmo sa hovorí nežné pohlavie. Ženy sú od prírody láskavé. A muži by túto láskavosť nemali považovať za samozrejmosť.“ Sklopila zrak, no zdalo sa mu, že ju jeho odpoveď potešila. „Páči sa vám ten obraz?“ spýtal sa.
„Je veľmi pekný,“ odvetila, „ale...“ Zvyšok odpovede z nej musel vymámiť a prekvapilo ho, čo počul. „Myslím, že je príliš jednoduchý, aby sa vám páčil. Ako hovorí Nina, je ako lahodný zákusok.“
„Aké obrazy máte radšej?“ vyzvedal.
„Myslím, že impresionistov,“ odvetila slečna Bayfieldová. „Tí – tí vás prinútia posnažiť sa.“
Giles ju považoval za plaché stvorenie, niečo ako milé mačiatko, a predpokladal, že sa jej budú páčiť milé mačiatkovské veci. Tento názor mu do jeho predstavy o nej nezapadal. A Kitty, zmätená vlastnou smelosťou, sa znovu utiahla do ticha.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx