bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skŠkandalózna princezná

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Séria:Kráľovská aféra
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:344
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 05.10.2022 02:45

Vaša cena: 12,70 € (vrátane DPH)
Bežná cena:15,90 €
Ušetríte: 3,20 € (zľava 20%)
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 11,10 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Škandalózna princezná

ZUZANA JURIGOVÁ KAPRÁLIKOVÁ číta z knihy ŠKANDALÓZNA PRINCEZNÁ:

Jej otec je anglický panovník, ona rebelka.

Život princeznej Adeline má ďaleko od rozprávky. Ako členku kráľovskej rodiny ju odmala prenasledujú novinári, striehnu na každý jej krok a priživujú sa na jej škandalóznych aférach. V paláci sa musia obracať, aby ututlali všetky Adelinine romániky. A to najmä pred kráľom. Jeho dcéra sa tvrdohlavo odmieta podriadiť tradíciám a očakávaniam monarchie. Napriek odhodlaniu zachovať si slobodnú vôľu a žiť ako normálny človek, sa v zlatej klietke čoraz viac dusí. Druhý dych naberie až po stretnutí so slávnym hollywoodskym hercom Joshom Jamesonom. ¬Doteraz sa nikomu neklaňala, no jemu sa bezvýhradne podriaďuje. Ale len za dve-rami svojej spálne. Josh možno vládne filmovému plátnu, ale v jeho žilách nekoluje ani kvapka modrej krvi, a tak sa ich vzťah nesmie dostať na verejnosť. Inak kráľ urobí všetko, aby ich rozdelil.

Román Škandalózna princezná je prvá časť dvojdielnej série Kráľovská aféra.

Z anglického originálu preložila Andrea Vargovčíková.

Detaily o knihe

Názov: Škandalózna princezná

Originálny názov: The Controversial Princess

Objednávací kód DW205214

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

** (Som čitateľ, 31.8.2022) Odpovedať

neoslovila ma
Škandalózna princezná ma poriadne sklamala. Nečakala som ktoviečo, ale toto bola naozaj sila. Najviac mi prekážala hlavná hrdinka. Chápem, že mala byť trochu rozmaznaná (vzhľadom na jej postavenie), ale Adeline bola aj sebecká a namyslená. V skutočnosti myslela len na seba, bola unfňukaná a jej renomé nezachránili ani skutky dobrosrdečnosti (ktoré by som spočítala na prstoch jednej ruky). Josh tiež nebol mužom mojich snov a vôbec mi ako hlavný mužský hrdina nesadol. Ako pozitíva ale vnímam pekne opísané prostredie paláca a erotické scény. Myslím, že práve tie boli najlepšou časťou knihy. Koniec sa dal predvídať, ale čo je horšie, bol neuveriteľný. Kto už knihu čítal vie, že podobný škandál by si kráľovská rodina nedovolila. Mne neostáva nič iné, len nad touto knihou krútiť hlavou.

šteklivé a oddychové :) (Michaela Zamari, 18.8.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Ehm, opäť úprimne, tí dvaja po sebe hneď vyštartovali a nemôžem povedať, že by sa to nečítalo rýchlo, lebo čítalo, ani že som z nich nebola akási nabudená... povedzme, že som cítila tú chémiu, ale ako sa hovorí - spočiatku som ich dvoch nefeelovala, prišlo mi to také príliš povrchné a plytké. Až sa mi napokon obratom dostali pod kožu a skončilo to tak, že momentálne mi chýbajú. Celkom zvrat, však? "Ak sa nemôžeš správať slušne, buď nemravná." Ako vraví anotácia - "Život princeznej Adeline má ďaleko od rozprávky. Ako členku kráľovskej rodiny ju odmala prenasledujú novinári," ktorí sa zároveň priživujú na jej škandalóznych aférach. V paláci sa musia obracať, aby ututlali všetky jej romániky. Adeline sa totiž odmieta podriadiť tradíciam a skončiť vo falošnom manželstve ako všetci jej rodinní príslušníci. Snaží sa udržať si slobodného ducha a nemieni sa nikomu podriadiť. Až príde on. Och áno, on. Slávny hollywoodsky herec Josh Jameson. "Doteraz sa nikomu neklaňala, no jemu sa bezvýhradne podriaďuje." Jediné, čo by som sa rada opýtala autorky, lebo mi to vŕtalo celý čas v hlave - či konzultovala tento príbeh s niekým "od kráľovského fachu". Jasné, fantázii sa medze nekladú a nejde o literatúru faktu, napriek tomu mi niektoré scény prišli trochu uletené, nereálne. Nezabránilo mi to však poriadne si knihu užiť, erotika a šteklivé scény dosahuje možno aj 11/10 bodov a napätie či akcia tiež stojí za to. Akurát to čakanie na druhý diel sa mi nepáči, ale zvládnem to.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko mesiacov má rok?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Keď sme spolu, okolitý svet vybledne. Niet ťažkostí, problémov, ničoho, čo treba naprávať. Sme len my, naše pocity, naša oddanosť... naša láska. Nečakaná, no pevná. Nič ju nezlomí. Sme to my proti všetkým.

Som princezná, opakovala som si v duchu. Ktovie, prečo som si to práve teraz musela pripomínať. Zvyčajne ma to netrápilo. Josh Jameson bol síce nekorunovaným kráľom Hollywoodu a väčšina žien by sa naňho vrhla už pri náznaku jeho odzbrojujúceho úsmevu, no mne kolovala v žilách kráľovská krv. Som princezná, a keby som sa verejne ukazovala s hoci-jakým mužom, stretlo by sa to s nevôľou a u kráľa by som si poriadne zavarila. No to, čo som robila v súkromí, mimo ostrozraku všetkých tých namyslených idiotov, bola moja vec. Nevdojak som sa usmiala. „Mám jeden zlozvyk. Ľahko sa namočím do problémov,“ povedala som úprimne.
Usmial sa. „Chcete sa namočiť do problémov so mnou?“ Odstúpil a nenútene si strčil ruky do vreciek. S neodolateľným úsmevom čakal na odpoveď.
„Takú ponuku by bol hriech odmietnuť.“

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx