bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDomov slávnych spisovateľov (a ich múz)

Vydavateľ: Slovenský Spisovateľ (Slovenský spisovateľ a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 29.09.2023 03:03

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 10,50 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Domov slávnych spisovateľov (a ich múz)Čarovný príbeh o sile lásky a literatúry

Alfonse Carducci je literárny velikán, ktorý žil svoj život naplno. Dnes prichádza do Domova seniorov v Bar Harbore, aby tam strávil posledné dni medzi spriaznenými dušami z literárneho sveta. Ako sa jeho život neodvratne chýli ku koncu, začína si uvedomovať dôsledky toho, že pred láskou uprednostnil honbu za slávou. Väčšmi než podlomené zdravie ho však trápi, že už nie je schopný napísať ani riadok.

O obyvateľov luxusného penziónu sa stará oddaný kolektív zdravotníkov, ktorí podobne ako ich klienti našli za jeho múrmi útočisko. Medzi nimi je aj Cecibel Bringerová, ktorú pred rokmi ťažká autonehoda poznačila na tele i na duši.

Cecibel by si nikdy nepomyslela, aký obrovský dopad bude na ňu mať stretnutie s jej obľúbeným spisovateľom Alfonsom Carduccim, ako ovplyvní doslova celú jej existenciu. Alfonse zasa v Cecibel nachádza múzu, čo v ňom prebudí vášeň, ktorú pokladal za nenávratne stratenú. Zo slov, čo vychádzajú z jeho pera, postupne rastie príbeh, ktorý zaujme ďalších obyvateľov penziónu až natoľko, že sa aj oni zapoja do písania, a v Cecibel, ktorá dychtivo hltá každý riadok, silnie potreba lásky a odpustenia.

Ako sa hranice medzi vymysleným príbehom a skutočnosťou stierajú, vzniká svet vo svete. Je to miesto, kde sa ľuďom vracia chuť žiť, kde starí mladnú, chorí sa uzdravujú a kde je možné všetko...

Prekladateľ: Jozef Kot

Detaily o knihe

Názov: Domov slávnych spisovateľov (a ich múz)

Originálny názov: The Bar Harbor Retirement Home for Famous Writers (and Their Muses)

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Krásny príbeh (Monika Karolová, 10.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Ach, tak tento príbeh ma veľmi dojal a chytil za srdce. Vlastne dva pribehy. Rozprávanie o Alfonsovom bilancovaní, pomalom smerovaní ku koncu a Cecibelino zmierenie sa so sebou, ale aj veľmi čtivé kapitoly o Aldovi a Cecílii sú citlivo a vkusne okorenené láskavým humorom a ukazujú, do akých všakovakých podôb môže byť pretavená láska, čo vsetko sme schopní odpustiť tomu druhému a aké ťažké je odpustiť nájmä sebe samému. Príbeh je poriadne nasiaknutý vášňou a je dôkazom toho, že vášeň môžeme zapáliť v človeku v akomkoľvek veku, stačí ten správny impulz. Túto knihu si o pár rokov určite prečítam opäť a mám také tušenie, že s pár vráskami navyše sa mi bude páčiť ešte viac

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je dva deleno dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx