bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZamlčaná pravda

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:448
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 18.05.2024 02:57

Vaša cena: 2,90 € (vrátane DPH)
Bežná cena:16,90 €
Ušetríte: 14,- € (zľava 83%)
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 11,80 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Zamlčaná pravda

ZUZANA JURIGOVÁ KAPRÁLIKOVÁ číta z knihy ZAMLČANÁ PRAVDA:

Alice žije na Floride, má manžela, dve deti, stará sa o domácnosť a život jej akosi uniká pomedzi prsty. Strachuje sa o svoju vyše deväťdesiatročnú babku Hannu, ktorú pre jej poľský pôvod volajú babcia. Starý otec Tomasz už zomrel a aj Hannin život sa kráti. V nemocnici poprosí milovanú vnučku o čosi nezvyčajné: má sa vybrať do jej rodného mesta Trzebinia a tam... Alice celkom nerozumie, o čo babke ide, ale napokon jej vyhovie.

Čo sa v krutých vojnových rokoch udialo? Alice vie len toľko, že jej starí rodičia počas vojny utiekli z Poľska, aby si zachránili holý život, v Amerike našli nový domov a s láskou sa starali o svoju dcéru aj vnučku. V Poľsku sa Alice podarí nájsť Hannin rodný dom aj Emiliu, poslednú členku rodiny. Dozvedá sa desaťročia zamlčiavanú pravdu, ktorá jej zmení život...

Z anglického originálu The Things We Cannot Say (Graydon House, Don Mills, Ontario, Canada 2019) preložila Denisa Ghaniová.

Detaily o knihe

Názov: Zamlčaná pravda

Originálny názov: Things We Cannot Say

Objednávací kód DY204618

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Kniha, ktorá sa nedá odložiť.... (Alica Lenická, 10.10.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Kniha zamlčaná pravda ma veľmi nadchla. Prečítala som ju za dve noci. Je to pútavý príbeh, ktorý sa začína v začiatkoch 2.svetovej vojny v Poľsku. Opisuje príbeh nežidovskej poľnohospodárskej rodiny a hlavne lásku mladých ľudí Aliny - Hany a Tomasza a potom Alininu cestu do zahraničia a jej život, až po dnešok. V Poľsku Alina zanechala veľa vecí nedoriešených a prosí svoju vnučku Alice, aby pátrala po jej minulosti. Ani Alice to nemá ľahké v živote, má inteligentnú dcéru, autistického syna... Na konci príbehu prichádza zmierenie a to je fakt dojemné, neubránila som sa slzám.

Zamlčaná pravda (Veronika Špirengová, 5.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Nádherný príbeh z vojnového obdobia 2. svetovej vojny v Poľsku plný lásky, ktorá dokáže aj "hory prenášať" a obetovania sa. Prelínanie dvoch časových línií krásne, ale smutne dotvára príbeh Hanny a Alice, a jej pátranie po minulosti milovanej babičky. Autorka veľmi citlivo do celého príbehu zapracovala, aký vplyv na rodinu a priateľov má život s autistickým dieťaťom.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je dva krát dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Babcii sa zachvejú ruky, keď tú fotografiu nadvihne, a vzdychne, keď si ju pritisne k lícu. Na okamih zatvorí oči a oprie si hlavu o snímku, potom sa ku mne obráti a ponúkne mi ju.
Vidím na nej, aká je pre ňu tá fotografia vzácna, a tak sa snažím vziať si ju od nej s náležitou úctou. Sklopím zrak na obrázok v rukách a napadne mi, že tento mládenec mi pripadá neznámy a zároveň čudne povedomý.
Babcia sa po chvíli načiahne za fotografiou a prevráti ju. Na zadnej strane zbadám odkaz načmáraný vyblednutým atramentom – drobné písmená sú natlačené tesne k sebe.
Fotografoval Henry Adamcwiz, Trzebinský kopec, 1. júla 1941
Prečítam to nahlas mame a vrátim snímku babcii.
„Chuderka babcia. Veľmi jej chýba dedko,“ vzdychnem. Mama sa zamračí a znovu si fotografiu premeria.
„Určite áno,“ odvetí, „ale toto nie je dedko.“

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx