bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Eknihy na Bux.sk  • PREDPREDAJ

QualityLand

Vydavateľ:IKAR
Edícia:Ikar
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:376
Poradie vydania:1.
Kniha vychádza 14.4.2020, do vydania zostáva 10 dní. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 04.04.2020 02:40

Lepšia cena: 11,62 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 11,92 € (vrátane DPH)
Bežná cena:14,90 €
Ušetríte: 2,98 € (zľava 20%)
Lepšia cena
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: QualityLand

Vitajte v QualityLande!

V QualityLande je všetko prispôsobené optimalizácii života pomocou algoritmov. Služba QualityPartner vám vyhľadá ideálneho partnera, osobný asistent ukrytý v uchu vás dovedie tam, kam sa potrebujete dostať, a androidi v dronoch vedia, že večer po náročnom dni potrebujete kartón piva, skôr ako naň dostanete chuť. Ľudia, roboti a algoritmy obývajú spoločný svet, všetko je súčasťou korporácií, každý patrí k istej spoločenskej triede, všetko sa dá vyčísliť. Už vaše meno o vás prezrádza väčšinu z toho, čo je dôležité, a zvyšok sa dozviete z vášho profilu. Nikto už nestojí pred ťažkými rozhodnutiami, veď v QualityLande jestvuje na každú otázku iba jedna odpoveď: ok.
Peter Nezamestnaný je bezvýznamný správca lisu na kovový odpad, ktorého dlhoročná priateľka opustí, len čo ju QualityPad upozorní na lepšie možnosti. Lenže Peter má iné starosti. Azda ako jediný si všimol, že robotickí spoluobčania QualityLandu čelia existenciálnej kríze. Nájde sa dron, ktorý má fóbiu z lietania. Sexrobot s poruchou erekcie. Vojnový robot s posttraumatickou stresovou poruchou. Peter dostane pokyn, aby všetky chybné umelé inteligencie zničil, ale prebudí sa v ňom podozrenie, že v technológii, ktorá všetkých ovláda, je chyba. Možno fatálna. A nielen to. Prečo sa stroje čoraz väčšmi podobajú ľuďom, ale ľudia sú stále viac ako stroje?
Títo roboti sú možno jeho jediní priatelia...

Z prísľubov a hrozieb digitálnej prítomnosti vystavil Marc-Uwe Kling zarážajúcu a satirickú verziu budúcnosti. Vizionársku, napínavú – a rovnako zábavnú ako jeho predchádzajúce diela.

Z nemeckého originálu QualityLand (Ullstein Buchverlage GmbH, Berlin 2017) preložila Svetlana Žuchová.

Detaily o knihe

Názov: QualityLand

Originálny názov: Qualityland

Objednávací kód PA204473

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko mesiacov má rok?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

V QualityLande jestvuje na každú otázku iba jedna odpoveď: ok.

„Kvalita volá! QualityLand volá!“
Nastala teda tá chvíľa a ty sa chystáš na prvú návštevu krajiny s názvom QualityLand. Máš cestovnú horúčku? Áno? Nemožno sa tomu čudovať! Veď čoskoro vstúpiš do krajiny, ktorá je natoľko dôležitá, že jej založenie sa stalo začiatkom nového letopočtu. Spustil sa QualityTime.
Keďže sa tu zatiaľ nevyznáš, zhrnuli sme pre teba niekoľko základných informácií. Dva roky pred založením QualityLandu, teda dva roky pred začiatkom QualityTimu, nastala ekonomická kríza takých rozmerov, že ju ľudia nazvali storočnou krízou. V tom desaťročí to bola už tretia storočná kríza. Vláda, ktorú strhla panika trhov, požiadala o pomoc konzultantov zo spoločnosti Big Business Consulting (BBC) a tí rozhodli, že krajina potrebuje predovšetkým nový názov. Ten starý bol opotrebovaný a podľa výsledkov prieskumov vyvolával už len predstavu spiatočníckeho nacionalizmu s nepatrnou kúpnou silou. Premenovanie navyše umožnilo zbaviť sa niekoľkých nepríjemných historických záväzkov. Armáda tejto krajiny tak napríklad v minulosti už niekoľkokrát… ako to čo najpresnejšie vyjadriť? Povedzme, že prestrelila…

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD