bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skQualityLand

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:376
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 06.12.2023 02:49

Lepšia cena: 12,52 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 12,81 € (vrátane DPH)
Bežná cena:14,90 €
Ušetríte: 2,09 € (zľava 14%)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 10,40 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: QualityLand

VLADO KOBIELSKY číta z knihy QUALITYLAND:

Vitajte v QualityLande!

V QualityLande je všetko prispôsobené optimalizácii života pomocou algoritmov. Služba QualityPartner vám vyhľadá ideálneho partnera, osobný asistent ukrytý v uchu vás dovedie tam, kam sa potrebujete dostať, a androidi v dronoch vedia, že večer po náročnom dni potrebujete kartón piva, skôr ako naň dostanete chuť. Ľudia, roboti a algoritmy obývajú spoločný svet, všetko je súčasťou korporácií, každý patrí k istej spoločenskej triede, všetko sa dá vyčísliť. Už vaše meno o vás prezrádza väčšinu z toho, čo je dôležité, a zvyšok sa dozviete z vášho profilu. Nikto už nestojí pred ťažkými rozhodnutiami, veď v QualityLande jestvuje na každú otázku iba jedna odpoveď: ok.
Peter Nezamestnaný je bezvýznamný správca lisu na kovový odpad, ktorého dlhoročná priateľka opustí, len čo ju QualityPad upozorní na lepšie možnosti. Lenže Peter má iné starosti. Azda ako jediný si všimol, že robotickí spoluobčania QualityLandu čelia existenciálnej kríze. Nájde sa dron, ktorý má fóbiu z lietania. Sexrobot s poruchou erekcie. Vojnový robot s posttraumatickou stresovou poruchou. Peter dostane pokyn, aby všetky chybné umelé inteligencie zničil, ale prebudí sa v ňom podozrenie, že v technológii, ktorá všetkých ovláda, je chyba. Možno fatálna. A nielen to. Prečo sa stroje čoraz väčšmi podobajú ľuďom, ale ľudia sú stále viac ako stroje?
Títo roboti sú možno jeho jediní priatelia...

Z prísľubov a hrozieb digitálnej prítomnosti vystavil Marc-Uwe Kling zarážajúcu a satirickú verziu budúcnosti. Vizionársku, napínavú – a rovnako zábavnú ako jeho predchádzajúce diela.

Z nemeckého originálu QualityLand (Ullstein Buchverlage GmbH, Berlin 2017) preložila Svetlana Žuchová.

Dostupné verzie titulu

QualityLand Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: QualityLand

Originálny názov: Qualityland

Objednávací kód NA204473

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Technologický svet hlúposti (Lenka Luksajová, 7.4.2022) Odpovedať

príjemné čítanie
Veľmi dobre satiricky spracované dystopické dielo poukazujúce na nástrahy budúcnosti. Deju síce chýba nejaká väčšia akcia, ale pre fanúšikov žánru bude kniha zaujímavá už len prostredím, ktoré autor vymyslel. Aspoň u mňa to tak bolo. Zaujalo ma ako autor sfabuloval našu narastajúcu závislosť na technológiách a ako nás vlastne tie chytré vecičky totálne ohlúpili. V knihe to je odvedené do extrému, ale v skutočnosti sa to už deje...

Stroje nerobia chyby – QualityLand (Dominik, 4.5.2020) Odpovedať

priemerná kniha
Vytvoriť dokonalý fantasy svet nikdy nebolo, ani nebude ľahké. Vyžaduje si to hru predstavivosti, premýšľania a tvorby jednotlivých línií. Autor knihy QualityLand vymyslel pozoruhodný svet – verziu budúcnosti, v ktorej by sa asi nikto z nás nechcel ocitnúť. Hoci som mal ku knihe niekoľko výhrad, napríklad voči štýlu autora či niektorým postavám, určite by ste si mali na román vytvoriť vlastný názor. Z môjho pohľadu však textu chýbalo isté napätie a akcia, ktorá by zaujala moju pozornosť.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je jeden krát dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

V QualityLande jestvuje na každú otázku iba jedna odpoveď: ok.

„Kvalita volá! QualityLand volá!“
Nastala teda tá chvíľa a ty sa chystáš na prvú návštevu krajiny s názvom QualityLand. Máš cestovnú horúčku? Áno? Nemožno sa tomu čudovať! Veď čoskoro vstúpiš do krajiny, ktorá je natoľko dôležitá, že jej založenie sa stalo začiatkom nového letopočtu. Spustil sa QualityTime.
Keďže sa tu zatiaľ nevyznáš, zhrnuli sme pre teba niekoľko základných informácií. Dva roky pred založením QualityLandu, teda dva roky pred začiatkom QualityTimu, nastala ekonomická kríza takých rozmerov, že ju ľudia nazvali storočnou krízou. V tom desaťročí to bola už tretia storočná kríza. Vláda, ktorú strhla panika trhov, požiadala o pomoc konzultantov zo spoločnosti Big Business Consulting (BBC) a tí rozhodli, že krajina potrebuje predovšetkým nový názov. Ten starý bol opotrebovaný a podľa výsledkov prieskumov vyvolával už len predstavu spiatočníckeho nacionalizmu s nepatrnou kúpnou silou. Premenovanie navyše umožnilo zbaviť sa niekoľkých nepríjemných historických záväzkov. Armáda tejto krajiny tak napríklad v minulosti už niekoľkokrát… ako to čo najpresnejšie vyjadriť? Povedzme, že prestrelila…

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx