bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skČierna vdova

Vydavateľ: Slovenský Spisovateľ (Slovenský spisovateľ, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:2.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 03.12.2023 02:53

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 10,- €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Čierna vdova

Populárna autorka historických romancí si vás opäť získa podmanivým ľúbostným príbehom plným vášní, zrady a intríg, ktorý sa odohráva na stredovekom Slovensku. Tento úspešný román vám prinášame v novom vydaní.

Adriana Mariášiová pochovala už troch manželov, ktorých jej nanútil vlastný otec. Medzi ľuďmi má nelichotivú povesť čiernej vdovy, ktorej v pätách kráča smrť. Keď sa jej otec dostane do ťažkostí, pristúpi na dohodu s odvekým rivalom Júliusom Bubekom: sobášom svojej dcéry Adriany a jeho syna Luciána si chce zachrániť nielen majetok, ale aj postavenie. Lucián pred rokmi opustil domov a bojoval ako rytier v službách kráľa. Strohá správa, že spolu s vdovou vyženil aj hrad Brzotín, ho prinúti vrátiť sa, ibaže nie preto, aby naplnil manželstvo uzavreté v zastúpení...
Obaja mladí ľudia odmietajú vynútený zväzok. Adriana sa chce utiahnuť do kláštora, Lucián zas chce dokázať rodine, že nemá právo rozhodovať o jeho osude. Postupne však vychádza najavo, že nič nie je také, aké sa zdá na prvý pohľad. Adriana a Lucián sa musia popasovať nielen s intrigami oboch rodín a ich honbou za majetkom, ale aj s vlastnou minulosťou a citmi, ktoré im nečakane skrížia plány...

Detaily o knihe

Názov: Čierna vdova

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Pani Pronská nesklamala (Katarína Krupeľáková, 16.10.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Opäť pútavý príbeh z pera pani spisovateľky, ktorá dokazuje, že sa oplatí čítať aj knihy našich autorov. Historická romanca, ako má byť. Odporúčam!

Skvostná (Jana Dzurišínová, 9.10.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Ku knihe som sa dostala až po veľmi dlhej dobe a presviedčaní samej seba, že stojí za prečítanie. Z nejakého dôvodu mám v sebe zakorenené, že slovenské autorky nie sú take zaujímavé ako tie zahraničné.Avšak na moje veľké prekvapenie som sa od knihy nemohla odtrhnúť. Štýl akým bola písaná a najmä obsah má natoľko zaujali, že som hltala stranu za stranou. Autorka dokonale vykresľuje dané momenty a v niektorých chvíľach som čitala s takým napätím, ako by som bola priamou účastníčkou deja. Za mna jedna úžasná romantická kniha, ktorá má prinútila prehodnotiť môj názor na slovenskú tvorbu a ktorá mi otvorila cestu k ďalším úžasným knihám od danej autorky.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko dní má týždeň?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx