bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSieť

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 05.12.2023 02:51

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 8,30 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Sieť

Stredoškolský učiteľ Janek Mitter sa v jedno ráno prebudí s ukrutnou bolesťou hlavy a nájde svoju ženu mŕtvu vo vani. Je si takmer istý, že vrahom nie je, ale obhájiť sa nevie. V osudný večer s manželkou popíjali a on si na nič nespomína. Skutočnosť, že pred príchodom polície byt starostlivo upratal, o nevine nesvedčí. Mittera zatknú a obvinia. Napriek nedostatočným dôkazom ho odsúdia a nariadia ústavnú liečbu.
Prípad zaujme komisára Van Veeterena, uzavretého, cynického a svojrázneho muža so sklonom k hrubosti a melanchólii. Len čo sa pustí do skúmania pozadia vraždy, ukáže sa súvislosť so zvrátenou rodinnou históriou. Van Veeteren postupne preniká do temnej siete vzťahov, lenže vyšetrovanie skomplikuje druhá, ešte zvláštnejšia vražda.

Zo švédskeho originálu Det grovmaskiga nätet (Albert Bonniers Förlag, Sweden 1993) preložila Alexandra Debnárová.

Dostupné verzie titulu

Sieť Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Sieť

Originálny názov: Det grovmaskinga nätet

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Hodnotenie čitateľov

priemer (Martina, 18.10.2022) Odpovedať

priemerná kniha
Asi sa nezhodnem s ostatnými názormi, ale ja som si s knihou vôbec nesadla. Čakala som od nej viac a po jej prečítaní som bola sklamaná. Ale vraj ostatné autorové knihy sú lepšie, takže uvidíme, možno ešte autorovi dám šancu.

Skvelá kniha (Erika Hlinová, 1.10.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Pre mňa nový autor. Kniha mala pútavý dej, ľahko sa čítala. Príbeh zaujímavý a napínavý. Určite si prečítam aj ostatné od tohoto autora.

Výborné (Dominik, 1.8.2019) Odpovedať

vrelo odporúčam
Sieť je jednou z najlepších kriminálok, aké som doposiaľ čítal. Jednak pre atmosféru, ktorú tento švédsky autor vytvoril, ale takisto aj pre postavy, plné záhad a nejasných skutočností. Hakan Nesser využíva princíp odvrátenia pozornosti – a hoci budete už od začiatku tušiť, ako sa kniha skončí, autor vás presvedčí o opaku. Aj keď je jeho štýl špecifický, nemožno povedať, že by išlo o náročné čítanie. Práve naopak. Sieť má potenciál zaujať širokú škálu čitateľov, a to nielen milovníkov krimi a záhad.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko mesiacov má rok?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

„Pán Mitter, nemáte na tú noc ani len jedinú spomienku... a predsa tvrdíte, že ste svoju manželku nezabili. Mali ste mesiac na to, aby ste o tom popremýšľali, a musím priznať, že som od učiteľa filozofie očakával trochu viac logiky. Prečo aspoň nepripustíte, že si nespomínate, či ste ju zabili, alebo nie?“
„Na takú vec by som nezabudol.“
„Prepáčte?“
„Keby som utopil svoju manželku, nezabudol by som na to. Nepamätám sa, že by som ju zabil... ergo nezabil som ju.“
Rüger sa vysmrkal. Možno to bol pokus o odvedenie pozornosti od Mitterovej poslednej repliky. V tomto prípade to bolo márne, pretože Ferrati ju zopakoval, hoci trochu prekrútene. Stál pred porotou vzdialený od nej iba na dĺžku lakťa a zdôraznil: „Nespomínam si, teda som nevinný! Smiem vás požiadať, milí členovia poroty, aby ste si tieto slová vzali k srdcu a zvážili ich? Čo ste zistili?“

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx