bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAnna

Vydavateľ: ODEON (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:296
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 27.05.2024 03:55

Lepšia cena: 11,68 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 11,95 € (vrátane DPH)
Bežná cena:13,90 €
Ušetríte: 1,95 € (zľava 14%)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 9,70 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Anna

LUCIA VRÁBLICOVÁ číta z knihy ANNA:

Život nám nepatrí. Život nami prechádza.

Na Sicílii blízkej budúcnosti, zdevastovanej epidémiou a obrovskými požiarmi, sa tvrdohlavé a veľmi odvážne trinásťročné dievča vyberie hľadať mladšieho brata, ktorého uniesli. Počas dramatického putovania po vypálených poliach a tajuplných lesoch, pomedzi rozvaliny veľkých nákupných centier, naprieč opustenými mestami a mestečkami, cez obrovské priestory znovu postupne pohlcované prírodou stretáva iba zdivené hordy rovesníkov, ktorí prežili. Jej jediným sprievodcom je zošit s pokynmi. Napísala ich mama v období, keď už bolo očividné, že záhadnú, rýchlo sa šíriacu chorobu neprežije, tak ako ju neprežije nikto z dospelých. Dospievajúca Anna sa každým dňom bolestne presviedča, že niekdajšie pravidlá rýchlo prestávajú platiť. Je nútená stanovovať si nové a presadzovať ich medzi tými, s ktorými sa stretáva pri úpornom hľadaní lepšieho sveta a lásky.

Z talianskeho originálu Anna (Einaudi, Torino 2015) preložil Stanislav Vallo.

Dostupné verzie titulu

Anna Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Anna

Objednávací kód NA203884

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Hodnotenie čitateľov

Originálne, ale... (Kristína Drážovská, 31.3.2019) Odpovedať

Odeon knihy mám rada, takže pre mňa nebolo dlhou úvahou, či si prečítam, aj najnovšiu Annu. Dlho-predlho som žiadnu dystopiu nečítala, tak som sa aj celkom tešila na osvieženie a celkovo... kniha znela sľubne. Avšak musím s veľkou ľútosťou uznať, že s touto knižkou sme si nesadli už veľmi skoro. Od prvých stránok som necítila nadšenie a bola som nemilo prekvapená prvkami a naturalizmom, ktorým autor v príbehu nešetril. O to viac som sa cítila nepríjemne, keď hlavnými hrdinami boli deti a áno, aj keď som si vedomá toho, že išlo o príbeh, v ktorom trebalo prežiť a prebojovať sa... Nepáčilo sa mi to. Autorovi musím uznať jeho originalitu, pretože vymyslieť niečo nové, nie je práve jednoduché, to sa týka, aj jeho prevedenia. Škoda však, že mne to nesadlo. Som však presvedčená, že napriek všetkým prvkom, ktoré prekážali mne, si Anna nájde svojich čitateľov, ktorým sa zapáči jej úprimnosť a priamosť.

Svojská dystópia (Neliss, 29.3.2019) Odpovedať

Táto kniha neprináša očarujúci, povznášajúci príbeh plný nádeje. Nie je to ani bežná príbehová dystópia, ktorá vás strhne svojou dynamikou a nepustí do poslednej strany. Na pomerne malom počte strán dostanete akýsi výsek zo života mladého dievčaťa v katastrofickej budúcnosti. Autor síce postupne odhaľuje nové skutočnosti, dodáva potrebné informácie a rozhodne sa treba pripraviť na viacero šokujúcich zvratov, no bola by chyba očakávať vyslovenú príbehovosť či jednoznačné rozuzlenie. Nefunguje to tak ani v skutočnom živote, ani v tejto knihe. Autor sa rozhodol svoj realistický náhľad posunúť ešte o úroveň vyššie – vôbec nešetril nepríjemnými detailmi. Zatiaľ čo v primeranom množstve by na mňa zapôsobili, takto som bola po čase otrávená. Okrem toho sa podľa mňa autor toľko snažil provokovať, až to šlo na úkor hĺbky postáv. Minimálne pri hlavnej postave Anne by som očakávala, že jej charakter bude pôsobiť trojrozmernejšie. Navyše by som uvítala jednoznačnejšiu pointu. Možno mi ju mala nahradiť celá kopa podnetov na zamyslenie a zaujímavých myšlienok (ktoré v knihe rozhodne nájdete), ibaže nestalo sa. Aby som to zhrnula, ide o svojské zaujímavé čítanie, ktoré má svoje silné stránky a určite si získa množstvo čitateľov, u mňa však celkom nezabodovala.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je deväť plus štyri?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Pred požiarom sa dali sladkosti ešte kde-tu objaviť. Obilninové tyčinky, Mars, Bounty a čokoládky. Boli vysušené, plesnivé alebo ohlodané myšami, ale z času na čas, ak sa ti pošťastilo, si objavil aj celkom dobré. Ale nikdy nie také dobré ako zmrzlina. Studené veci sa stratili spolu s Veľkými.
Odtiahla si ruky z uší.
Psy boli preč.

Bola to tá časť svitania, keď majú noc aj deň rovnakú váhu a veci sa zdajú väčšie, než v skutočnosti sú. V diaľke sa po obzore ťahala mliečna čiara a vietor šuchotal v trsoch obilia, ktoré nezasiahli plamene.
Anna vyšla z auta a popreťahovala si chrbát. Členok mala stŕpnutý, no po oddychu ju bolel menej.
Diaľnica sa vinula pred ňou ako pelendreková tyčinka. Asfalt okolo auta bol pokrytý stopami psích láb. Na bielych pruhoch asi päťdesiat metrov od auta čosi uvidela.
Najprv sa jej zazdalo, že je to jej plecniak, potom pneumatika, potom hromádka handier. Vzápätí sa handry pozviechali a premenili sa na psa.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx