bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTemná veža 2: Osudová trojka

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Séria:Temná veža (2.diel z 7)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:488
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 25.07.2024 02:53

Predajná cena
pre prihlásených:

12,52 € (vrátane DPH)
Predajná cena: 12,81 € (vrátane DPH)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 10,40 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Temná veža 2: Osudová trojka

Roland Deschain z Gileadu, posledný pištoľník v Stredsvete, samotár putujúci po ceste dobra a zla, ktorý stopuje tajuplného mága známeho iba ako muž v čiernom, sa ocitne vyčerpaný na brehu Západného mora. Po boji s netvormi podobnými obrovským krabom sa zranený a v delíriu vyvolanom otravou vlečie po pláži, kde postupne nachádza troje dverí do rôznych časových období nášho sveta.
Prvé dvere ho privedú do osemdesiatych rokov minulého storočia, aby sa spojil s tvrdohlavým Eddiem Deanom, mladíkom závislým od heroínu.
Za druhými dverami nájde v roku 1964 rozpoltenú osobnosť Odettu Holmesovú/Dettu Walkerovú, černošskú bojovníčku za občianske práva.
Tretie dvere ho prenesú do druhej polovice sedemdesiatych rokov a do mysle psychopatického vraha Jacka Morta, ktorého život je podľa všetkého spojený s Odettou Holmesovou aj s Jakom Chambersom, chlapcom z opustenej zastávky pre dostavníky v púšti.
Ak chce Roland pokračovať vo svojej púti k Temnej veži, musí sa vyliečiť z otravy a pritiahnuť do svojho sveta troch ľudí, ktorých mu na Golgote prostredníctvom tarotových kariet a muža v čiernom pridelil osud.

Preložil Michal Jedinák

Dostupné verzie titulu

Temná veža 2: Osudová trojka Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Temná veža 2: Osudová trojka

Originálny názov: The Dark Tower: The Drawing Of The Three

Objednávací kód NA203188

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Osudová trojka (Dávid Roth | neoverený nákup, 25.10.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Ešte než sa pustím do obvyklej prezentácie kladov a záporov hodnoteného diela, dovoľte mi jeden apel na tých, ktorých úvodná časť Temnej veže neoslovila tak, ako by od výtvoru jedného z najobľúbenejších spisovateľov súčasnosti asi očakávali. Dajte týmto knihám ešte šancu. Pištoľník bol totiž predovšetkým skúškou toho, do akej miery dokážete akceptovať tvorbu Stephena Kinga, v ktorej ešte iba hľadal svoj autorský hlas. Až následné pokračovanie je skutočným lakmusovým papierikom odhaľujúcim, či vás jeho odvážna fantasy séria lapí do svojej siete. Príbeh Osudovej trojky možno nadväzuje priamo na záver svojho predchodcu, v mnohých smeroch je však diametrálne odlišný. Predovšetkým je lineárnejší, s čím sa ruka v ruke vnáša do rozprávania rýchlejšie tempo a väčší priestor pre akciu, ktorej výraznejšie zastúpenie už podľa podtitulu márne očakával nejeden čitateľ pri prvom stretnutí s Rolandom Deschainom. Druhá časť v tomto smere musí až na výnimky uspokojiť každého. Bezhlavé prestrelky na každej strane pochopiteľne nečakajte; strhujúce výjavy, v ktorých atmosféra hustne ako puding a vytúžené tasenie (nielen) koltov je iba otázkou času, sú dávkované rozumne a každý nachádza svoje logické miesto v dianí. Kingovo písanie je už tentoraz nositeľom väčšiny čŕt, ktoré sú charakteristické pre jeho najslávnejšie romány. V podmanivom rozprávaní sa miesia hutné opisy, detailne predstavujúce jeho aktérov a svet okolo nich, so svojskými prvkami, ktoré ho istým spôsobom odľahčujú a robia tak prístupnejším bez toho, aby pôsobili vo výslednom celku rušivo. Z Rolanda sa stáva čoraz komplexnejší (anti)hrdina, značný priestor však v tomto prípade dostávajú aj jeho spoločníci. Napriek kvalitnej práci pri vykreslení ich pováh i formujúcich zážitkov z minulosti je vývoj vzťahu dvojice postáv sprevádzajúcich protagonistu uponáhľaný a pri jednej z nich sa mi dokonca opatrne natíska na jazyk slovo „otravná“ (čo je, verím, len dočasná výhrada). To ale nemení nič na skutočnosti, že sa bez váhania a s nadšením vydám spolu s nimi v ústrety ďalším nástrahám a výzvam, ktoré im výprava k Temnej veži prinesie.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko nôh má pes?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Roland nastavil slnku tvár, zavrel oči a usmial sa. Dojedol mäso.
Pomyslel si: Dobre teda. Teraz som muž bez jedla a o dva prsty na ruke a palec na nohe chudobnejší ako pri narodení. Som pištoľník s nábojmi, ktoré možno nevystrelia. Dostal som nákazu po uhryznutí netvorom a nemám žiadne lieky. So šťastím mám dostatok pitnej vody na jeden deň. Ak siahnem až na dno síl, prejdem azda dve desiatky kilometrov. Som skrátka muž na pokraji všetkého.
Ktorým smerom by sa mal vydať? Prišiel z východu, ale na západ nemôže ísť bez pomoci svätca či spasiteľa. Zostával mu sever alebo juh.
Sever.
Takú odpoveď mu dalo srdce. Nebolo v nej nijakých pochybností.
Sever.
Pištoľník vykročil.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx