bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPapierové mestá, 3. vydanie

Vydavateľ: YOLi (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:3.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 23.02.2024 02:59

  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Papierové mestá, 3. vydanie

Margo Rothová-Spiegelmanová. Jej bláznivé dobrodružstvá sa zakaždým prehnali školou ako letná búrka: na gitare ju naučil hrať nejaký starký v polorozpadnutom dome v mississippskom Hot Coffee. Tri dni kočovala s cirkusantmi, lebo ich presvedčila, že by z nej mohla byť artistka. Na koncert The Mallionaires v St. Louis sa dostala tak, že sa vydávala za basgitaristovu frajerku, a keď ten s ňou naozaj chcel chodiť, poslala ho kadeľahšie. Jej najneuveriteľnejšie príhody sa vždy ukázali ako skutočné!
Tak do tejto dobrodružnej duše sa beznádejne zamiloval Quentin-Kvéčko Jacobsen, trochu zakríknutý chlapec z dobrej rodiny. Keď mu pojašená maturantka jednej noci vlezie do izby prezlečená za nindžu a odhodlaná vykonať jedenásť bodov neľútostnej pomsty nevernému frajerovi a bývalým kamarátom, Kvéčko neodmietne. To, čo povystrájajú, Quentina rovnako nadchne ako vyľaká. Lenže na druhý deň je Margo preč a zanechá po sebe len indície určené práve jemu. Vydáva sa teda na cestu plnú odbočiek, a čím bližšie je k cieľu, tým lepšie spoznáva skutočnú tvár priateľky – a možno aj svoju vlastnú.

Z anglického originálu Paper Towns (Dutton Books, a member of Penguin Group, New York 2008) preložil Milan Kopecký.

Detaily o knihe

Názov: Papierové mestá, 3. vydanie

Originálny názov: Paper Towns

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Nuda je preč! (Štefan, 18.3.2020) Odpovedať

príjemné čítanie
Kniha od tohoto svetoznámeho spisovateľa best-sellerov určite nie je sklamaním. Čítanie na večery, z ktorých ide iba nuda a potrebujete ju zahnať dobrou teenegerskou detektivkou. Postavy Vas prekvapia svojim žargonom a zapletka s vyvrcholenim Vam doslova vyrazi dych.

Rozhodne sa zasmejete! (Viktória Drgoncová, 8.6.2016) Odpovedať

vrelo odporúčam
Ku knihe som sa dostala cez kamarátku, ktorá bola taká láskavá a požičala mi ju. Nebola z nej nejako nadšená, no chcela vedieť môj názor na ňu. Keď som sa do knižky začítala, stránky sa obracali jedna radosť. Musím však priznať, že niekedy sa v nej objavovali nudné pasáže, ktoré však netrvali dlho. Postavy boli všetky veľmi vydarené (až na Margo, tú som si teda neobľúbila vôbec), vedela by som si predstaviť, že by mi robili spoločnosť v mojom živote. Na niektorých miestach som sa tak smiala, až ľudia v autobuse na mňa divne pokukovali. Myslím si, že táto knižka rozhodne stojí za prečítanie. Príjemne ma prekvapila, pretože po kamarátkinom nie príliš nadšenom výraze som trochu váhala a nebola som si istá tým, či ma zaujme. Opak však bol pravdou a znovu som kvôli knihe musela všetky povinnosti odložiť na neskôr.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko nôh má holub?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

S čelom opretým o sklo pozrela na mňa a usmiala sa. „Mám pre teba malý tip: pristane ti to, keď si veríš. A naopak.“ Kým som sa zmohol na odpoveď, opäť sa zahľadela von a spustila: „Poviem ti, čo na tom nie je pekné. Odtiaľto síce nevidieť hrdzu ani popraskanú farbu ani nič také, ale máš mesto pred sebou také, aké je. Iba naoko. Aj plast je oproti nemu ako kameň. Je z papiera. Papierové mesto. Veď sa naň pozri, Kvéčko, na všetky tie slepé uličky, cesty vracajúce sa na začiatok, na domy postavené, len aby raz mohli spadnúť. V papierových domoch bývajú papieroví ľudia a kúria si budúcnosťou, aby im bolo teplo. Papierové deti popíjajú pivo, ktoré im kúpil bezdomovec v papierovej večierke. Každý sa ide zblázniť, len aby vlastnil čo najviac vecí. A všetky sú tenké a slabé ako papier. Tak ako ľudia. Som na svete osemnásť rokov a nespoznala som ani jediného človeka, ktorému by záležalo na niečom dôležitom.“
„Pokúsim sa nebrať to osobne,“ poznamenal som. Obaja sme hľadeli do atramentovej diaľky slepých uličiek a rozľahlých rodinných pozemkov. Dotýkali sme sa plecami aj chrbtami rúk, a hoci som na Margo nepozeral, opierať sa o sklo mi pripadalo ako opierať sa o ňu.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx