bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skIskra v popole

Vydavateľ: YOLi (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 28.11.2023 02:53

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 9,70 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Iskra v popole

TÁŇA PAUHOFOVÁ číta z knihy ISKRA V POPOLE:

V ríši vojakov sa odpor trestá smrťou. Tí, čo nezaprisahajú svoju krv a telo cisárovi, riskujú popravu svojich blízkych a skazu všetkého, čo im je drahé.V tomto krutom svete sa životom ťažko prebíja otrokyňa Laia, ktorá žije so starými rodičmi a starším bratom Darinom v pokútnej štvrti. Rodina živorí a vedie biednu existenciu. Nikto z nich sa nestavia na odpor proti ríši, lebo videli, ako dopadli tí, čo tak urobili. Jedného dňa k nim však vtrhnú vojaci, zabijú starkých a Lainho brata zatknú za zradu. Laii sa podarí utiecť a vyhľadá pomoc rebelov, ktorí jej prisľúbia, že zachránia jej brata, zato však bude musieť pre nich robiť špiónku v najväčšej vojenskej akadémii v ríši. Laia sa tam stretne so synom krutej veliteľky Eliášom – najlepším vojakom školy, ktorý však v kútiku duše celú ríšu i armádu hlboko nenávidí. Túži iba po tom, aby sa oslobodil spod tyranie, ktorou si ríša vynucuje poslušnosť. On aj Laia čoskoro zistia, že ich osudy sú prepletené a že ich činy môžu zmeniť osud celej ríše.
Iskra v popole ponúka miestami temný a príliš drsný príbeh, ktorý sa vzdialene inšpiruje životom v starovekom Ríme. Osudy hlavných hrdinov a neustále gradované napätie vás vtiahnu do rozprávkovo-fantazijného sveta, v ktorom sa zvádza večný boj medzi dobrom a zlom, kde však dobro často ťahá za kratší koniec.

Z anglického originálu An Ember in theAshes (Penguin Random House, New York 2015) preložil Martin Štulrajter.

Dostupné verzie titulu

Iskra v popole Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Iskra v popole

Originálny názov: An Ember In The Ashes

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Hodnotenie čitateľov

tak toto bolo niečo (Sue, 16.6.2016) Odpovedať

vrelo odporúčam
Na túto knihu som sa dávno chystala. Konečne som sa k nej dostala a musím povedať, stálo to za to. Autorka má príbeh perfektne premyslený. Presne vie, ako dávkovať napätie, aby sa čitatelia nenudili. Hoci začiatok je trochu pomalší, po niekoľkých stranách sa dej rozbehne a nepoľaví do konca. Čo sa príbehu týka, miestami som mala pocit, že mi autorka chce privodiť infarkt. Práve toto vo mne vyvolali zvraty, ktoré tam zakomponovala. Celkovo je kniha napísaná skvelo s mnohými zvratmi, dych berúcimi momentmi. Je to príbeh o priateľstve, rodine, zrade. Aj o tom, že niekedy musí človek prekročiť svoje hranice, aby si zachránil kožu. Niekedy sú to nepredstaviteľné veci. Iskra v popole je veľmi komplexné dielo, ktoré svojim čitateľom ponúkne napätie, agresiu, nádej, intrigy a ešte oveľa viac.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko mesiacov má rok?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Opäť sa ozvalo búchanie na dvere.
„V mene ríše,“ prehovoril ktosi podráždeným hlasom, „vás žiadam, aby ste otvorili tie dvere.“
Obaja s Darinom sme zmeraveli.
„To sa nepodobá na masku,“ šepol Darin. Masky s ľahkosťou vyslovujú slová, ktoré vami preniknú ako šabľa. Za ten čas, čo legionár zabúchal a vyslovil rozkaz, maska by už bola v dome a mečom ťala všetkých, čo by jej stáli v ceste.
Darin mi pozrel do očí, vedela som, že obaja myslíme na to isté. Ak maska nie je s ostatnými vojakmi pri predných dverách, kde potom je?
„Neboj sa, Laia,“ prihovoril sa mi Darin. „Nedovolím, aby sa ti niečo stalo.“

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx