bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skJony Ive – Geniálny dizajnér z Apple

Vydavateľ:IKAR
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 05.08.2020 02:43

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 9,70 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Jony Ive – Geniálny dizajnér z Apple

V roku 1997 sa Steve Jobs vrátil do Apple na pozíciu výkonného riaditeľa s nezávideniahodnou úlohou – kompletne zmeniť firmu, ktorú založil. Jedného večera natrafil v centrále spoločnosti Apple na uťahaného britského dizajnéra, obklopeného kopami náčrtov a prototypov. Vtedy Jobs pochopil, že našiel talent, ktorý by mohol zvrátiť dlhodobý úpadok spoločnosti.Tým mladým dizajnérom bol Jony Ive. Spolupráca Jonyho Iva a Steva Jobsa dala svetu viaceré z legendárnych technologických produktov vrátane iMacu, iPodu, iPadu a iPhonu. Tieto výrobky nielenže spravili z Apple firmu obrovskej hodnoty, ale spôsobili revolúciu v celom odvetví. Vybudovali lojálnu základňu fanúšikov a silnú celosvetovú značku. Jony Ive sa stal najvýznamnejším technologickým inovátorom na svete, získal nespočetné množstvo ocenení za dizajn. Časopis Time ho v roku 2013 zaradil medzi 100 najvplyvnejších ľudí sveta a dokonca mu bol udelený čestný rytiersky rad. Napriek veľkým úspechom vieme iba málo o tomto plachom géniovi, ktorého Jobs označil za svojho „duchovného partnera“ v Apple. Kniha Jony Ive odhaľuje skutočný príbeh naozajstného šéfa inovácií v Apple. Ukazuje, ako sa z anglického študenta umenia trpiaceho dyslexiou stala osobnosť, ktorá svojím obrovským talentom zmenila spôsob, akým každodenne pracujeme, zabávame sa a komunikujeme.
„Vytvoriť niečo iné a nové je jednoduché. Oveľa ťažšie je niečo skutočne zdokonaliť.“ Jony Ive.

Z anglického originálu Jony Ive (Portfolio Penguin, New York 2013) preložil Matej Duman.

Dostupné verzie titulu

Jony Ive – Geniálny dizajnér z Apple Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Jony Ive – Geniálny dizajnér z Apple

Originálny názov: Jony Ive

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

steve jobs (helena cuchranova, 4.6.2016) Odpovedať

vrelo odporúčam
Úžasna kniha, zaijímavé momenty zo života silnej osobnosti posadnutej dokonalosťou a precíznosťou. Kniha vykresľuje aj odvrátenú stránku silného charakteru, pády a zlyhania, osobitý pohľad na svet, prepojenie umenia a kultúry s technológiou, a tiež aj pohľad do zákulisia IT priemyslu. Baví ma, odporúčam.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko nôh má mačka?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Jedno ráno na jeseň 2006 si Jobs do zasadacej miestnosti vedenia zavolal všetkých vedúcich zamestnancov zodpovedných za iPhone. Chcel sa s nimi porozprávať o stave vývoja iPhonu. Fred Vogelstein z Wired opísal scénu ako horor zlých správ.
„Bolo jasné, že prototyp bol ešte stále v katastrofálnom stave. Nielenže mal množstvo chýb, on skrátka nefungoval. Hovory neustále padali, batéria sa prestala nabíjať predtým, ako bola úplne nabitá, údaje a aplikácie sa pravidelne kazili a boli nepoužiteľné. Zoznam problémov sa zdal nekonečný. Na konci prezentácie Jobs uprene pozrel na ľudí v miestnosti a povedal: ,Stále nemáme produkt.’“
Fakt, že Jobs ostal pokojný a nezačal chrliť oheň a síru, ako bolo preňho typické, všetkých v miestnosti vystrašil. Podľa Vogelsteina jeden z manažérov opísal situáciu ako „jeden z mála momentov v Apple, keď mi behal mráz po chrbte“.
Keďže uvedenie iPhonu malo byť hlavnou udalosťou na Macworlde o niekoľko týždňov, každé zdržanie by bolo katastrofou. „Pre tých, ktorí pracovali na iPhone, sa nasledujúce tri mesiace stali najstresujúcejšími v ich kariére,“ napísal Vogelstein. „Pravidelne sa na chodbách rozpútavali hádky. Inžinieri zničení po niekoľkonočných šichtách kódovania odchádzali a vracali sa po dospatí o niekoľko dní. Jedna produktová manažérka tak silno tresla dverami svojej kancelárie, že kľučka sa zohla a vymkla ju. Jej kolegom trvalo viac ako hodinu, kým ju po viacerých dobre mierených úderoch hliníkovou pálkou vyslobodili.“
Problémom bolo, že všetko bolo nové a nič nefungovalo.

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD