bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka NeprehliadniteDrak sa vracia

Vydavateľ:IKAR
Edícia:Edícia Zlatým písmom
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:128
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 15.10.2019 02:39

Lepšia cena: 6,90 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 7,08 € (vrátane DPH)
Bežná cena:8,90 €
Ušetríte: 1,82 € (zľava 20%)
Lepšia cena
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Drak sa vracia

„Cítila, ako sa pod ním celá prebára a roztápa – ako ľad na zamrznutej rieke, keď naň zasvieti jarné slnko. Nemohla to pred ním zatajiť a nechcela ani nič zatajovať.“ Román Drak sa vracia je jedným z troch diel, ktorými sa začína edičný rad prinášajúci širokým čitateľským vrstvám najhodnotnejšie diela slovenskej medzivojnovej prózy (popri ňom vychádzajú Tri gaštanové kone a Švantnerova Dáma). Pútavý, nie prvoplánový dej, ľúbostná zápletka, nečakané peripetie, tajomstvom opradená titulná postava, pozorne štylizovaný jazykový prejav a nezakrytá rozprávkovosť príbehu má všetky predpoklady zaujať čitateľa aj sedemdesiat rokov po svojom vzniku.

Detaily o knihe

Názov: Drak sa vracia

Objednávací kód WN201796

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Dobré (Lucia, 20.1.2015) Odpovedať

vrelo odporúčam
Povinnú literatúru nikto nečíta rád, no Drak sa vracia je podľa mňa výnimka. Je to kniha, ktorá je dostatočne zaujímavá na to, aby upútala, a jej čítanie nemusí byť nútené. Jednoducho, je to povinná príjemná literatúra.

Drak (Kristína Potanovičová, 2.8.2013) Odpovedať

priemerná kniha
Túto knihu asi veľa z Vás prečítalo,známa zo školských čias pri povinnom čítaní.Dielo má mravné vyznenie, ktoré nás vystríha pred odcudzovaním výnimočných, odlišných ľudí, len preto, že nezapadajú do rámca našej spoločnosti, predstavy o človeku. To, že je niečo iné, ešte neznamená, že je to zlé..tak aj v tomto priebehu hlavná postava v podobe Draka napriek všetkému čo mu spravili ostal s nimi a odpustil im to.V tomto príbehu môžme nájsť kvázi milostný trojuholník,..stretávajú sa tu dve hlavné postavy Eva a Martin (Drak) kdesi uprostred lúky.Vlastne celý tento príbeh sa odohráva v dedine a stojí za to si pozrieť aj sfilmovanú verziu od režiséra Eduarda Grečnera kde sa už nechajte prekvapiť ako sa to v závere rozuzlí.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je šesť plus päť?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

A tu sa pred ňou vynoril ten, o ktorom vedela, že raz príde. Usmieval sa jej do tváre a díval sa na ňu spýtavým, žiarivo čiernym pohľadom. Hanbila sa za svoje rozpaky, ale neľutovala, že počul jej pieseň. Nemusela nič viac hovoriť, ani on sa jej nemusel prihovárať, pretože začiatok povedala pieseň a ostatok dopovedal jeho pohľad. Cítila, ako sa pod ním celá prebára a roztápa – ako ľad na zamrznutej rieke, keď naň zasvieti jarné slnko. Nemohla to pred ním zatajiť a nechcela ani nič zatajovať. Zdvihla k nemu zrak, z ktorého on ľahko vyčítal plachý súhlas na upriamenú otázku svojho žiarivo lesklého pohľadu. Pritiahol ju k sebe a bozkal ju rovno doprostred úst, raz, dva, tri razy... bohvie koľko ráz.
Ostatok sme už povedali. Odľahlo nám, že sme to rozpovedali tak, ako na to spomínala stará mať. To všetko stalo sa totiž dávno, v časoch, keď ešte žili strigy a vedmy, ktoré odoberali kravám mlieko, vedeli zariekať a porobiť. Zriekli sa i proti starej materi a poponáhľali sa, aby prerušili jej krátke šťastie. Vzali jej toho, ktorého ľúbila, a vydali ju za iného, ktorého nemohla mať rada.

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD