bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKnihy od autora Andrea Coddington

Andrea Coddington je autorkou niekoľkých bestsellerov. Jej knihy sú ozajstné, živé, inšpiratívne. Čitateľov vtiahnu do deja a reálii. Kritici ju označili za objav slovenskej literatúry. Andrea svoje postavenie obhajuje každou novou knihou, pričom jej doménou sú biografické romány.
Prvý úspešný román Mal to byť pekný život (2009) je intímnou spoveďou o živote plnom prekvapení, jeho daroch, úderoch, láske, tragédii a šťastí, napínavou cestou jedným obyčajným ľudským osudom. Andreiným vlastným. Dnes už kultová kniha s neuveriteľným ohlasom u čitateľov je aj pútavou prechádzkou New Yorkom.
Za román Židovka (2010) získala Andrea ocenenie Platinová kniha. Vo vzrušujúcom príbehu plnom histórie, židovských tradícií a zvykov sa šarmantne a krásne ľudsky snúbi pokora a drzosť zároveň. Židovka je jednoznačne kniha, ktorá sa každého dotkne.
V diele Cudzia krv (2011), za ktoré získala ocenenia Kniha roka a Zlatá kniha sa prelína živý štýl so spoznávaním boha, lásky, seba. Skutočný príbeh zachytáva životy hlavných hrdinov od mladého idealistického až po zrelý a ich hľadanie vlastnej krvi. Nechýba mu úprimnosť, surová emócia, cestovanie a niečo človečenské, s čím sa môže každý stotožniť.
Román Predohra (2012) je šťavnaté dielo, ktoré čitateľov prevedie kastovým systémom New Yorku, kde Andrea prežila dvanásť rokov a dokonale ho pozná, ale i po frivoľnom Miami. Sprevádzať vás bude Arianna Blaková, úspešná mladá žena a jej zakázaná láska. Je to však skutočne láska alebo iba spaľujúci flirt? Predohra získala ocenenie Zlatá kniha.
Voľným pokračovaním Predohry je romám Milovanie (2013). Ako to v živote chodí, na dvoch stoličkách sa nedá sedieť donekonečna. Arianna sa musí rozhodnúť medzi fantastickým životom s perfekným manželom alebo absolútnou neistotou s milencom. Podtitul láska je vždy trochu šialená prezrádza, že ani teraz nezostala Andrea svojim čitateľom nič dĺžna.
Najnovšie sa Andrea predstavila v pozícii mapovateľky života slovenského režiséra v knihe Jozef Bednárik (2014). Maestra muzikálov a opier, milovníka umenia, kníh, šansónov a dobrého jedla. Kniha Jozef Bednárik je označovaná ako najprepracovanejší životopis. Andrea Bednárika opisuje plasticky, pravdivo, bez servítky a čitatelia sa skutočne majú na čo tešiť.
Na jeseň 2014 kniha Jozef Bednárik vyšla v Českej republike a v januári 2015 ju nasledoval román Měl to být hezký život.
Viac info o autorke nájdete tu: www.andreacoddington.com
V slovenčine od autorky vyšlo:
Dedičný hriech (2018)
Divoké kone (2015)
Jozef Bednárik (2014)
Mal to byť pekný život (2014)
Milovanie (2013)
Predohra (2012)
Cudzia krv (2011)
ŽIdovka (2010)
Zobrazujem: 1 až 16 z 16
Zobraziť po: 5 | 10 | 20 | 40 | 80

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD

Zasielanie noviniek zdarma na váš e-mail