bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKnihy od autora Jeffery Deaver

Jeffery Deaver je autorom bestsellerov Spiaca bábika (The Sleeping Doll), Hodinár (The Cold Moon), Zberateľ kostí (The Bone Collector), Prázdna stolička (The Empty Chair), Diablova slza (The Devil's Teardrop) a ďalších dvadsiatich napínavých románov. Jeho knihy preložili do dvadsiatich piatich jazykov.

Dvakrát dostal najvyššie ocenenia Britskej asociácie autorov kriminálnych príbehov (British Crime Writers' Association) a dočkal sa nominácie na šesť Cien Edgara Allana Poea (Edgar Award) od Asociácie amerických autorov záhadných príbehov (Mystery Writers of America). Trikrát mu udelili Čitateľskú cenu Elleryho Queena (Ellery Queen Reader's Award) za najlepšiu poviedku roka. Na motívy jeho románu Hrob panny nakrútila spoločnosť HBO film, v ktorom hrali James Garner a Marlee Matlinová. Veľký úspech dosiahol film Universal Pictures Zberateľ kostí s Denzelom Washingtonom a Angelinou Jolie.

Deaver sa narodil v Chicagu, študoval na Missourskej univerzite a newyorská Fordhamova univerzita mu udelila právnický titul. V roku 1990 prestal pracovať ako právnik, aby sa mohol naplno venovať písaniu.

Čitatelia môžu navštíviť jeho webovú stránku na adrese www.jefferydeaver.com.
Zobrazujem: 1 až 34 z 34
Zobraziť po: 5 | 10 | 20 | 40 | 80

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD

Zasielanie noviniek zdarma na váš e-mail


x