bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKnihy od autora Bill Gates

Bill Gates je predsedom Nadácie Billa a Melindy Gatesovcov a je zakladateľom spoločnosti Breakthrough Energy, ktorá investuje do udržateľného spôsobu získavania energie. V roku 1975 založil s Paulom Allenom firmu Microsoft a urobil z nej celosvetového lídra vo výrobe softvérov a služieb.

Od roku 2008 venuje celú pozornosť nadácii, ktorá pomáha najviac znevýhodneným ľuďom. Vo svojej súkromnej kancelárii Gates Ventures sa venuje zmenám podnebia a inovácii čistej energie, výskumu Alzheimerovej choroby a ďalších zdravotných problémov, interdisciplinárnemu vzdelávania a technológiám. V spoločnosti Breakthrough Energy Gates využíva svoje skúsenosti inovátora, aby pomohol zastaviť klimatickú zmenu podporou novej generácie podnikateľov, vedcov a čistých technológií. Vďaka skúsenostiam a stykom s globálnymi lídrami z rôznych sektorov pomáha presadzovať politické, trhové a technologické zmeny potrebné na prechod k čistej energii.

V roku 2010 založil spolu s Melindou Frenchovou Gatesovou a Warrenom Buffettom iniciatívu Giving Pledge, ktorá vyzýva najbohatšie rodiny a jednotlivcov k verejnému záväzku, že počas života či v poslednej vôli venujú viac než polovicu nahonobeného majetku na filantropické účely alebo charitatívnym organizáciám.
Zobrazujem: 1 až 3 z 3
Zobraziť po: 5 | 10 | 20 | 40 | 80

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD

Zasielanie noviniek zdarma na váš e-mail


x