bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skHlava plná duchov

Vydavateľ:IKAR
Jazyk: slovenský
Počet strán:320
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Tovar máme v sklade a v priebehu 2 až 4 pracovných dní dávame objednávky dopravcovi na doručenie.

Dĺžka prepravy závisí od zvoleného spôsobu dodania.

Posledná zmena: 31.05.2016 02:35

Lepšia cena: 10,84 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 11,09 € (vrátane DPH)
Bežná cena:12,90 €
Ušetríte:1,81 € (zľava 14%)
Lepšia cena
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Hlava plná duchov

Život obyčajnej rodiny Barrettovcov z provinčného prostredia Nového Anglicka sa rozpadáva, keď sa u ich štrnásťročnej dcéry Marjorie začnú prejavovať príznaky akútnej schizofrénie. Rodičia sú zúfalí, lebo lekári nie sú schopní zastaviť Marjorinu čoraz väčšiu pomätenosť. Keď sa z ich pokojného domova stáva dom hrôzy, po istom váhaní sa obrátia so žiadosťou o pomoc na miestneho katolíckeho kňaza. Otec Wanderly je presvedčený, že chorú tínedžerku posadol diabol, a navrhne exorcizmus.
Kňaz sa spojí s produkčnou spoločnosťou, ktorá veľmi rada siahne po televíznom spracovaní barrettovského trápenia. Marjorin otec John je už vyše roka nezamestnaný a nie je schopný uhrádzať ani lekársku starostlivosť o dcéru. Preto rodina súhlasí, aby ju televízia nakrúcala, a čoskoro sa členovia rodiny mimovoľne stávajú hviezdami populárnej televíznej reality šou Posadnutosť. Keď udalosti v Barrettovom dome prerastú do tragédie, televízna relácia a zverejnené šokujúce záznamy vyvolajú veľký škandál.
O pätnásť rokov istá spisovateľka pripravuje o barrettovskom prípade knihu a absolvuje rozhovory s Marjorinou mladšou sestrou Merry. Keď si Merry vybavuje v pamäti dávne udalosti, ktoré prežívala ako osemročná, vychádzajú na povrch dlho ukrývané tajomstvá a bolestné spomienky, neraz protirečiace tomu, čo sa vysielalo v televízii. Odhaľuje sa v nich neuveriteľný príbeh psychologického hororu, ktorý núti zamyslieť sa nad vzťahom medzi spomienkami a skutočnosťou, vedou a náboženstvom aj nad samotnou podstatou zla.

Z anglického originálu The Head Full of Ghosts (William Morrow, An Imprint of HarperCollinsPublisers, New York 2015) preložil Jozef Kot.

Dostupné verzie titulu

Hlava plná duchov Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Hlava plná duchov

Originálny názov: A Head Full of Ghosts

Objednávací kód NA202469

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je štyri deleno dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Sadla som si na posteli. Vedela som iba toľko, že som v dome, ktorým je tento tmavý, rozľahlý priestor, a že Marjorie v tom istom dome je niekde inde, možno v ňom blúdi, možno sa v ňom skrýva, a pritom vrieska.
Nechápala som, ako je možné, že Marjorie nie je vedľa mňa, lebo jej hlas znel neuveriteľne hlučne. Vrieskala, ako som nikoho nikdy predtým ani potom tak vrieskať nepočula. Hyperaktívna výška jej hlasu sa ešte navrstvila a pôsobila schizofrenicky, chvíľami sa vyznačovala jednoliatosťou, potom sa zmenila na veľký tresk a vybuchovala do všetkých strán. Závratné zmeny v jej hlase boli náhle, akoby podmienené halucináciami, a iba chvíľami sa ich pokúšala harmonizovať.
Prestrčila som sa takmer tanečnými pohybmi cez pootvorené dvere svojej izby, pričom som dávala pozor, aby som nenarušila bezpečnostné zábrany. Marjorin prenikavý hlas sa na chodbe ozýval ako z organovej píšťaly. Rodičia sa vynorili zo svojej izby, vyvolávali Marjorino meno, a keď kráčali chodbou, náhlivo si zväzovali opasky na otvorených županoch. Hoci som bola vystrašená, pochytila ma na nich zlosť, nahnevali ma neohrabané karikatúry rozospatých rodičov. Sú vôbec schopní ochrániť Marjorie a mňa? Sú vôbec schopní zaručiť nám bezpečie?

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD