bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAko na to podľa Milóna

Vydavateľ: Zelený kocúr (Vydavateľstvo Zelený Kocúr, s.r.o.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:400
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 25.07.2024 03:03

Predajná cena
pre prihlásených:

24,78 € (vrátane DPH)
Predajná cena: 25,37 € (vrátane DPH)
Lepšia cena
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Ako na to podľa Milóna

Sprievodca silovým cvičením zameraný na zvládnutie bežných zranení a na budovanie pevného základu umožňujúceho zlepšenie výkonnosti

Zotavenie máte vo svojich rukách. Milón bol staroveký grécky olympijský atlét, ktorý podľa legendy začal svoju cestu za silou zdvíhaním malého teľaťa, ktoré každý deň nosil na svojich pleciach. V priebehu rokov rástlo nielen teľa, ale narastala aj Milónova sila – a tak sa zrodila koncepcia postupného preťažovania. Každodenné nútenie tela dosahovať svoje limity si však žiada určitú daň. Hromadiaci sa stres, ktorý prekračuje hranice adaptívnych schopností vašich svalov a kĺbov, bez dostatočného času na oddych a zotavenie môže viesť k dlhodobým zraneniam ovplyvňujúcim vašu výkonnosť. Hoci ste zvyknutí trénovať aj napriek bolesti, robíte to niekedy až do úplného zlyhania vášho tela. Je tu však Dr. Aaron Horschig, ktorý vám ukáže lepšiu cestu na zvládnutie bolesti a zranení. Kniha Ako na to podľa Milóna hovorí aj o obnovení optimálnej pohyblivosti pomocou drobných zlepšení sily, mobility a koordinácie. Ak sa sústredíte viac na príčinu bolesti než na symptómy, celkom vyriešite svoje problémy a opäť dosiahnete vrcholnú výkonnosť.

Kniha Ako na to podľa Milóna vám sprostredkuje bezprecedentné skúsenosti svetoznámych fyzioterapeutov a trénerov. Hoci je určená silovým športovcom, hodí sa pre každého, kto rád chodí do posilňovne, a navyše poskytne človeku možnosť prevziať ovládanie tela do vlastných rúk. Či vás trápi úporná bolesť chrbta, alebo sa zotavujete po zranení kolena, Dr. Aaron Horschig vám predkladá postupný plán telesnej rehabilitácie s možnosťou vrátiť sa k obľúbenej športovej činnosti – a to bez akejkoľvek bolesti. Všeobecná predstava, že bolesť je medicínsky problém, nie je správna. Problém nemožno vyriešiť potláčaním symptómov prostriedkami proti bolesti namiesto toho, aby sa pozornosť venovala príčine, ktorá bolesť spôsobuje. V skutočnosti potrebujete zlepšiť svoj pohyb, zamerať sa na jeho nedostatky a obnoviť svoje silové schopnosti bezpečným a účinným spôsobom. Táto kniha vám ukáže, ako na to. Každá kapitola sa zameriava na špecifické bolestivé miesto, takže môžete priamo prejsť k informáciám, ktoré sa týkajú vášho konkrétneho zranenia. Dr. Aaron Horschig začína svoj text vysvetlením relevantnej anatómie a potom sa venuje bežným zraneniam konkrétnej oblasti tela. Nasledujú detailné fotografie, ako máte postupovať, za nimi sa uvádzajú skríningové testy, ktoré pomôžu presnejšie určiť podstatu zranenia. Nakoniec sa predkladajú rehabilitačné cviky s cieľom obnoviť schopnosti vášho tela. Vďaka publikácii Ako na to podľa Milóna získate silu bez pociťovania akejkoľvek bolesti.

Odborný konzultant: Radovan Gergeľ

Detaily o knihe

Názov: Ako na to podľa Milóna

Objednávací kód NA685246

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je dva krát jeden?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx