bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAtlasova šestka

Vydavateľ: Zelený kocúr (Vydavateľstvo Zelený Kocúr s.r.o.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:496
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 29.01.2023 02:54

Lepšia cena: 16,38 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 16,77 € (vrátane DPH)
Bežná cena:19,50 €
Ušetríte: 2,73 € (zľava 14%)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 13,69 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Atlasova šestka

Tajomstvá. Zrada. Zvádzanie.
Vitajte v Alexandrijskom spoločenstve.
Kniha Atlasova šestka od Olivie Blakovej, oceňovaná senzácia BookToku, je pútavá temná fantasy odohrávajúca sa v univerzitnom prostredí s kultovým statusom a číta sa ako spojenie Tajného príbehu s The Umbrella Academy.
Alexandrijské spoločenstvo stráži stratené vedomosti najväčších starovekých civilizácií a je najvýznamnejšou tajnou spoločnosťou magických akademikov na svete. Tí, ktorí si vydobyjú miesto medzi Alexandrijčanmi, si zabezpečia moc, prestíž a život v bohatstve, o akom sa im ani nesnívalo. Každých desať rokov je vyvolených len šesť najvýnimočnejšie nadaných mágov a tí sa môžu uchádzať o zasvätenie.
Vstúpte do posledného kola medzi týchto šiestich: Libby Rhodesová a Nico de Varona, nedobrovoľné polovice nepochopiteľného celku, podivuhodne ovládajú každý prvok fyzického sveta. Reina Moriová, naturalistka, ktorá dokáže vytušiť jazyk samotného života. Parisa Kamaliová, telepatka prekonávajúca hlbiny podvedomia, sa vie pohybovať vo svetoch vnútri ľudskej mysle. Callum Nova je empat, no je ľahké pomýliť si ho s manipulatívnym iluzionistom schopným ovplyvniť intímne fungovanie ľudského vnútra.
A napokon je tu Tristan Caine, ktorý dokáže vidieť cez ilúzie novú štruktúru reality – táto schopnosť je taká vzácna, že ani on, ani jeho rovesníci nedokážu celkom predvídať jej dôsledky.
Keď záhadný Atlas Blakely naverbuje svojich kandidátov, povie im, že majú jeden rok na to, aby sa kvalifikovali na zasvätenie. Šesť potenciálnych zasvätencov bude bojovať o to, aby prežili ďalší rok svojho života, a ak dokážu, že patria k najlepším, väčšine z nich sa to aj podarí. Väčšine z nich.

O autorke
Olivie Blake je pseudonym Alexene Farol Follmuthovej, milovníčky príbehov a ich autorky. Napísala niekoľko nezávislých SFF projektov vrátane webového komiksu Clara and the Devil (Klára a diabol) v spolupráci s ilustrátorkou Little Chmura a BookTokovú virálnu sériu Atlas. Pod vlastným menom Follmuthová vydala v máji 2022 román pre mladých dospelých My Mechanical Romance (Môj mechanický románik). Žije v Los Angeles s manželom, bábätkom a zachráneným pitbulom.
Olivie Blaková je autorka a milovníčka príbehov, z ktorých mnohé sa týkajú fantastiky, paranormálnych javov alebo nadprirodzena, no nie všetky. Častejšie sa jej diela točia okolo toho, čo znamená byť človekom (alebo nie), a okolo nekonečne zaujímavej zložitosti života a lásky.
Olivie bola publikovaná ako autorka beletrie v časopise Witch Way, ale aj ako autorka grafickej série Alpha, antológií Fairytales of the Macabre, Midsummer Night Dreams a The Lovers Grim a románov Masters of Death, Lovely Tangled Vices, One For My Enemy, La Petite Mort, The Atlas Six (Atlasova šestka) a Alone With You in the Ether. Olivie žije a pracuje v Los Angeles, kde ju trpezlivo znáša jej pitbul z útulku.
Viac o Olivie nájdete na www.olivieblake.com.

Recenzie
„Táto kniha s množstvom komplikovaných postáv, ktoré sa nenávidia a milujú, a s dostatočným množstvom lahodiaceho filozofovania, ktoré uspokojí aj to najvyberavejšie srdce temného akademika, vás vtiahne do svojho područia a odmietne vás pustiť až do rána.“
– Victoria Lee, autorka kníh A Lesson in Vengeance (Lekcia pomsty) a The Fever King (Kráľ horúčky)

„Podmanivá, zábavná a návyková. Atlasova šestka je akademický darwinizmus: prežitie tých najinteligentnejších so správnou dávkou mágie.“ – T. L. Huchu, autor románu The Library of The Dead (Knižnica mŕtvych)

„Smrtonosne inteligentná. Kniha Atlasova šestka, plná skvelo vykreslených postáv, ktoré sú navzájom prepletené mučivo a slastne, vás zdrapí a nepustí. Olivie Blaková je ohromujúci talent.“ – Chloe Gongová, autorka bestselleru podľa New York Times: These Violent Delights (Tieto kruté rozkoše)

„Atlasova šestka nadchne tých, ktorí milujú zvrátené zápletky, pokrivené vzťahy a postavy s nevyhranenou morálkou pripravené zabíjať pre poznanie a moc. Temné, ambiciózne a pútavé.“ – H. G. Parry, autor knihy Declaration of the Rights for Magicians (Vyhlásenie práv pre mágov)

„Vďaka fascinujúcemu systému mágie, ktorý spoznávame cez prizmu filozofie a morálky, a rozprávaniu dynamických, strhujúcich postáv je Atlasova šestka vskutku odvážnym počinom. Túto knihu som prečítala na dve posedenia – keď som ju mala v ruke, bolo takmer nemožné ju odložiť.“ – Christine Lynn Hermanová, spoluautorka bestsellerov podľa New York Times a indie bestselleru All of Us Villains (My všetci zloduchovia)

„Tento mrazivý príbeh o ambíciách a mágii vás prinúti pochybovať o vlastnej morálke, pretože si obľúbite (a znenávidíte) jeho fascinujúce, nemilosrdné postavy. Túto knihu som doslova zhltla.“ – Amanda Foodyová, spoluautorka bestselleru podľa New York Times a indie bestselleru All of Us Villains (My všetci zloduchovia)

„Atlasova šestka je fantasy román, ktorý chápe, že ľudia chcú viac temných príbehov z akademického prostredia s bezchybnou atmosférou a estetikou a príťažlivými, morálne pochybnými postavami, ktoré sú neustále na pokraji toho, že sa buď zabijú, alebo si to rozdajú. Ja som jeden z tých ľudí.“ – chai, virálny recenzent kníh @proyearner

- Najlepšia kniha Amazonu za marec 2022: „Iba raz za desať rokov sa do tajného Alexandrijského spoločenstva prijíma šesť výnimočných mágov a tohtoroční kandidáti majú jedny z najmocnejších známych magických schopností. Vstup do spoločenstva im sľubuje všetko, o čom kedy snívali, ba ešte viac, no zo šiestich ďalej postúpia len piati, a aby tak mohli urobiť, musia podstúpiť veľkú obeť. Jediná otázka je, kto má vôľu, túžbu a schopnosti na to, aby to dokázal, pretože keď sa vytvoria putá, realita sa rozostrí a morálna nadradenosť sa začne rúcať. Mágia presycuje stránky Atlasovej šestky a Blakovej svet stúpa ponad jej slová, aby vás pohltil, kým budete zúrivo čítať stránku za stránkou a budete chcieť – aj nechcieť – zistiť, ako sa táto elektrizujúca víchrica fantázie skončí.“ – Seira Wilsonová, redaktorka Amazonu

Detaily o knihe

Názov: Atlasova šestka

Objednávací kód NA658209

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Takmer dokonalé (Val, 31.10.2022) Odpovedať

príjemné čítanie
Dávno som s jednou knihou nestrávila toľko času ako práve s touto.Niežeby bola zlá,to vôbec!Začítala som sa od prvej stránky,a to bez problémov.Autorka ma nenechala tápať v cudzom prostredí s cudzími postavami.Venovala sa ich spoznávaniu.Mala som možnosť zoznámiť sa so šesticou najtalentovanejších ľudí sveta oplývajúcich magickými schopnosťami. Veľmi ma to bavilo.Okrem mien a charakterov mi autorka ukázala v akom prostredí hlavné postavy žili.Atlas však stále zostával záhadou.Po tom,ako sa všetci stretli v centrále Alexandrijského spoločenstva,sa začali diať veci.Ak očakávate akciou prepchatý príbeh,rozhodne sa kroťte.Táto fantasy sa radí skôr k filozofickej.A vlastne s tým som mala najväčší problém.Ani nie tak s teóriami,ktoré postavy pretvárali do praxe,to bolo priam fascinujúce.Mne dosť prekážali vsuvky vnútorných monológov,rôznych teórií,či skoky v čase(vracanie sa k udalostiam,ktoré sa stali dávnejšie)v priamej reči.Niekoľkokrát sa mi stalo,že som popri dumkách postáv zabudla,o čom sa zhovárali,takže som si musela opätovne vyhľadať priamu reč,preskočiť niečie myšlienky a”napojiť”sa na pokračujúcu debatu.Okrem tejto maličkosti mi prekážalo,že autorka,čo sa týka vzťahov medzi postavami,len rozbabre a nechá tak.Ja som skôr čitateľ,ktorý potrebuje všetko čierne na bielom,nerada si domýšľam.Mali sme tu dokonca niekoľko vzťahových liniek,no všetky boli účelové(rozumej, intrigy v plnom prúde,prečo nevyužiť aj sex na dosiahnutie svojich cieľov)… Ale teraz k pozitívam.Postavy sú charakterovo tak rozdielne,že striedanie pohľadov v kapitolách vás bude náramne baviť.Každého magická schopnosť je jedinečná,každý ju využíva inak a autorka s nimi vie pracovať rafinovane.Blake vytvorila originálny svet,majstrovské taktizovanie a intrigovanie,zaujímavé vzťahy medzi postavami,famózne”triky” a ilúzie,veľa tém a tajomstiev ale zostalo otvorených….V závere však nastali také zvraty, že až! Aj keď mám výhrady, boom okolo tejto knihy je vskutku oprávnený. Je brutálne premakaná a verím, že viacerým štýl autorky ulahodí viac ako mne.

Fantastická (Martina Fraňová, 31.10.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Atlasova šestka - z jednej strany ospevovaná a z druhej strany kritizovaná. Do knihy som sa púšťala opatrne. Anotácia sa mi veľmi páčila a pozdávala, ale tých negatívnych recenzií bolo dosť. Som rada, že môj inštinkt tentoraz zacítil dobrý príbeh, ktorý som si nesmierne užívala. V recenziách sa často spomínala pomalosť, nedostatočne vysvetlený svet, príliš veľa postáv (je ich šesť), ktorým nebol dopriaty potrebný priestor…S týmito názormi súhlasím a aj nie. Pre človeka, ktorý má rád akciu, je preňho dôležitejší svet, než postavy, môže byť príbeh nudný. Mne prišiel fascinujúci. Tá zmes fyziky, filozofie a psychológie bola veľmi premyslená, veľmi preštudovaná a fascinujúca. Nikdy som nečítala podobne napísaný príbeh, z napísaných slov sálala temnota, postavy boli častokrát kruté, zlomyseľné, ale aj ľudské. Autorka čitateľa priamo hodila do vody, zorientovať sa bolo spočiatku náročnejšie, ale od prvej strany som nadobudla pocit, že viem, čo robím. Aj keď svet nebol opísaný dopodrobna, nevadilo mi to. Je to prvá časť trilógie, možno si autorka necháva priestor na pokračovania. Svet tvorili hlavne postavy, okolo ktorých sa všetko točilo. Veľmi som si užívala ich rôznorodosť, každý príbehu priniesol niečo iné, (skoro) každý mal iné schopnosti, ale jedno mali spoločné - patrili medzi tie najnadšenejšie, ktoré po svete chodili. Koniec prišiel skôr, než som si myslela a záverečný zvrat ma síce nešokoval, ale bavil ma a určite navnadil aj tých ľudí, ktorým sa kniha až tak nepáčila. Ak hľadáte fantasy knihu, ktorá skvelo skúma osobnosť človeka, samotné nadania a schopnosti a to, čo by sa s nimi dokázalo spraviť, táto kniha by vás mohla baviť. A aby som nezabudla, v knihe sa sem-tam ocitne aj nejaká tá pikantná scéna a stojí to za to. Naozaj.

Odpovedieť na komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je osem krát dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx