bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSom Baťa, dokážem to!

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:464
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 07.10.2022 02:46

Lepšia cena: 15,88 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 16,25 € (vrátane DPH)
Bežná cena:18,90 €
Ušetríte: 2,65 € (zľava 14%)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 13,20 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Som Baťa, dokážem to!

Viac o tejto knihe aj v podcaste Knižný kompas. Vypočujte si rozhovor:

KAMIL MIKULČÍK číta z knihy SOM BAŤA, DOKÁŽEM TO!:

Po motivačnom románe Prebijem sa! Štefánik prináša Jozef Banáš príbeh najúspešnejšieho česko-slovenského a jedného z najúspešnejších svetových podnikateľov – Tomáša Baťu zakladateľa. Keď mu na základnej škole učiteľ ponúkol namiesto nedostatočnej dostatočnú, ak zreálni slohovú prácu s témou Môj sen, Tomáš odmietol: „Vy si nechajte svoju dostatočnú a ja si nechám svoj sen.“

Vyjadril ho jedinou vetou: „Raz budem obúvať celý svet.“ O štyridsať rokov ten svet už obúval.
Ako to dokázal? Ako začal, vytrval a zvíťazil? Hlbokou vierou vo svoj cieľ, v seba samého, vo svoju vôľu a odvahu. Slovo bolo preňho predohrou činu, nekupoval mozgy a ruky ľudí, ale získaval si ich srdcia, namiesto rečí šiel osobným príkladom. Desatoro bolo preňho základným životným a podnikateľským princípom.

Podnikateľ Martin Cirbus o románe hovorí: „S touto knihou nemôžete byť neúspešný. Prečítal som veľa motivačných románov, ale tento je najlepší. Prečo? Lebo u Banáša rovnako ako u Baťu platí: Pre nás je dobré len to najlepšie!

Detaily o knihe

Názov: Som Baťa, dokážem to!

Objednávací kód NA205409

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Skvelá kniha (Tereza, 23.8.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Vsetky Banasove knihy su skvele.. ale tato patri medzi najvydarenejsie. Nielen uzasny pribeh, v ktorom sa dozviete veci, co nie su vseobecne o Batovi zname, ale aj jeho styl mi velmi vyhovuje.. Vycibreny s uzasnymi dialogmi.. jednoducho Pan Spisovatel...Ak si niekto mysli, ze je to suchy zivotopis, je na omyle. Je to velmi putovou romanovou formou napisany zivotny pribeh Batu aj jeho rodiny a celeho vtedajsieho spolocenstva.

Motivačná kniha (Anna Ondrejková, 15.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Odporúčam knihu Som Baťa,dokážem to od Banaša. Začiatok bol síce ťažší na čítanie ale potom sa to rozbehlo a nevedela som sa od toho odtrhnúť. Odporúčam všetkým čo majú radi životopisné príbehy a aj históriu. Jeho život je motiváciou pre všetkých. Dozviete sa veľa zaujímavostí o jeho živote.

Super inšpiratívna kniha (Inga, 8.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Moje obľúbené motto, ktoré povedal Tomáš Baťa je: Ak chceš vybudovať veľkú firmu, najprv vybuduj seba. Inšpirujte sa životom a prácou Tomáša Baťu.

Výborná kniha (Katarína, 7.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Veľmi pútavo napísana kniha. Podľa mňa by si ju mal prečítať každý. Veľa vypovedá o tvrdej práci,cieľavedomosť, ťažkých časoch a vzťahoch zamestnávateľa a zamestnancov.

inšpiratívna kniha (Mária Flochová, 6.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Veľmi pútavý príbeh. Takto to vyzerá, keď niekto má jasný cieľ a ide si za ním. Chce sa zlepšovať a aj iným zlepšiť život. Viac takých "Baťovcov"!

Vynikajúca kniha (Monika, 4.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
"Brat môj ... Budeš ma mať za blázna, tak ako ma už podaktorí za blázna pokladajú. Prezradím ti svoj sen ... Raz budeme obúvať svet. Ty a ja. Predstav si heslo - Baťa obúva svet." . Ak vás čo i len trošičku zaujíma to, ako vznikla známa značka obuvi Baťa a najmä, aký človek bol jej spoluzakladateľ, túto knihu si nesmiete nechať ujsť. Je výborná. Jozef Banáš vás v nej veľmi pútavo prevedie životom tohto človeka s veľkým a dobrým srdcom, nezlomného podnikateľa, prísneho, no veľmi sociálne cítiaceho šéfa, milujúceho syna, brata, manžela a otca. . Obuv, jej výroba a predaj, boli vášňou Tomáša Baťu už v jeho detstve. Spolu s otcom navštevoval rôzne jarmoky a už tam sa prejavil, ako veľmi šikovný pomocník. Pozorovaním okolitého sveta a potrieb zákazníkov, tvrdou prácou, svojou neústupnostou a nekompromisnosťou sa pomaly, krok po kroku prepracoval od obuvníckej trojnožky až do továrni, ktorým nedokázal konkurovať široko ďaleko nikto. Bol človekom, pre ktorého boli morálka, slušnosť v podnikaní a to, aby sa jeho spolupracovníci a ich rodiny mali naozaj dobre viac, ako vlastný zisk. Dával ľuďom prácu, vysoké platy, prispieval na ich spokojný život, pomáhal regiónu, budoval školy, nemocnice, infraštruktúru, talent vedel vždy náležite oceniť, no bol aj veľmi prísny a zásadový ... . Tomáš Baťa urobil pre ľudí naozaj veľa, bol vizionárom, ktorý zmenil svet a jeho inšpiratívny príbeh je dôkazom toho, že aj tie najdivokejšie sny sa môžu splniť. Len si treba veriť a nevzdávať sa. . Veľmi, veľmi, veľmi odporúčam túto knihu

Moja obľúbená (Jana, 30.1.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Táto kniha je zaradená medzi moje obľúbené. Úžasne napísaný príbeh, veľmi presvedčivý dej...zatúžite u Tomáša Baťu pracovať, podať mu ruku, poďakovať....
Všetky komentáre (7)

Odpovedieť na komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je dva krát štyri?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

„Kto mi povie, ktora´ je prva´ povinnostˇ ozajstne´ho muzˇa?!“ Hlˇadel do mlady´ch tva´ri´ su´stredeny´ch na jeho slova´.
„Zara´batˇ na chlieb!“
„Ako sa vola´sˇ?“ obra´til sa k mlade´mu muzˇovi, ktory´ to povedal.
„Sˇti´til Frantisˇek.“
„Naucˇitˇ sa zara´batˇ na chlieb!“ priky´vol. „Spra´vne, Sˇti´til. Na to, aby ste to doka´zali, musi´te matˇ nielen dobre´ hlavy a ruky, ale najma¨ dobre´ a odva´zˇne srdcia. Bieda ma´ pri´cˇinu vo vystrasˇeny´ch srdciach muzˇov. Len prekona´vanie preka´zˇok z va´s spravi´ muzˇov a zˇeny ocelˇovej vo^le. Viete, cˇo je symbolom americke´ho u´spechu? Vyhrnute´ ruka´vy, pracovitostˇ a ucˇenlivostˇ. Nikto za va´s v zˇivote nicˇ nespravi´, vsˇetko je vo vasˇich ruka´ch. Nikdy si nedajte vesˇtitˇ z dlani´, radsˇej si do nich naplˇujte a dajte sa do pra´ce. Poviem va´m kra´tky pri´beh, ktory´ som pocˇul v Amerike. Boli dvaja bratia, starsˇi´ bol u´spesˇny´ a bohaty´. Na Vianoce daroval mladsˇiemu bratovi auto, ten sa s ni´m zastavil pri kamara´toch. Pochva´lil sa, zˇe auto mu daroval brat, vsˇetci si vzdychli: Matˇ tak take´ho brata... Len jeden jediny´ z nich povedal: Aj ja by som chcel bytˇ taky´ brat. Sen nie je to, cˇo sa va´m prisnilo v spa´nku, ale to, cˇo va´m neda´ spatˇ.“
Toma´sˇ sa zamyslel, kru´til hlavou, akoby si spomi´nal na ake´si pekne´ veci.
„Pa´n tova´rnik, ako ste to vsˇetko doka´zali?“ spy´tal sa Sˇti´til.
„Vo^lˇou. Kedˇ som bol na dne, kedˇ mi docha´dzali sily, kedˇ som si myslel, zˇe to nedoka´zˇem, vzˇdy som si spomenul na esˇte horsˇie situa´cie, ktore´ som v zˇivote prekonal, na utrpenie, bolestˇ, pochybnosti, na vsˇetky boje, ktore´ som vybojoval, v ktory´ch som prehral, ale nakoniec vzˇdy zvi´tˇazil.“
„Rozumiem, ale ako ste sa stali tova´rnikom?“
„Jednoducho. Nikdy som nehovoril – ja chcem bytˇ tova´rnikom, ale vravel som – ja som tova´rnik. Od svojich sˇestna´stich rokov som sa spra´val ako tova´rnik, dal som sa oslovovatˇ ako tova´rnik, ak chcesˇ bytˇ vi´tˇazom, tak sa tak spra´vaj uzˇ teraz! Ak chcete bytˇ u´spesˇni´, musi´te robitˇ aj veci, do ktory´ch sa va´m velˇmi nechce. Sila je v prekona´vani´ svojich limitov, svojej pohodlnosti. Na´sˇ sla´vny gymnasta Va´cha va´m povie, zˇe svaly mu ra´stli nie na zacˇiatku, ale na konci. Vtedy, kedˇ uzˇ nevla´dal. A cvicˇil s nadšeni´m. Vo vsˇetkom si zachova´vajte nadsˇenie. Sme priekopni´ci. Zbabelci sa na cestu nevydali a slabi´ sa stratili, treba i´stˇ neprestajne vpred. Viete, ake´ mal heslo Ford? The sky is my limit. Mojou hranicou je obloha. Sny va´m nikto nemo^zˇe zaka´zatˇ, ja budem sni´vatˇ esˇte aj na smrtelˇnej posteli,“ usmial sa povzbudivo.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx