bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDajte si znak pokoja

Vydavateľ:Enribook
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 21.06.2021 03:00

  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Dajte si znak pokoja

Román Dajte si znak pokoja približuje príbeh dvoch mladých ľudí, ktorých stretnutie sa udeje na nezvyčajnom mieste. Ich životné osudy sa uberajú rozdielnou a v mnohých smeroch neľahkou cestou. S hlboko ukrytou nádejou a vyhliadkami do neznáma však čakajú na lásku stratenú v spleti
života, o ktorú prišli vlastnou nerozvážnosťou. Podarí sa im napokon nájsť šťastie po boku jeden druhého?
Autor Ján Polomčák vyrozprával príbeh veľmi citlivo a emotívne. Hlavné postavy ONA a ON môžu žiť kdekoľvek vo vašom okolí; ich príbeh môže byť príbehom kohokoľvek z nás.

Detaily o knihe

Názov: Dajte si znak pokoja

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

romantika (Renáta, 4.2.2021) Odpovedať

priemerná kniha
" Ľudia si vyznávajú lásku rôznym spôsobom. Prečo by sme si my nemohli knihou"povie veselo a s úsmevom mi pozrie do tváre. Novinka vydavateľstva Enribook je romantický príbeh Jána a Natálie. Študentka Natália si privyrába v obchode a každú voľnú chvíľu trávi v kostole. Tam spoznáva sympatického, no nesmelého Jána, ktorý jej vstúpi do života. "Pri státí a kľačaní som telo nenápadne nakláňala za ľudí, , aby ma nevidel. Takto som prežila pár nekonečných dní, počas ktorých som zabúdala , kvôli komu chodím do kostola." Dvadsaťročná dievčina spoznáva prvé dotyky lásky, po ktorej jej zostanú kresby a živá pripomienka. Nádejou na úplnú rodinu je podnikateľ Peter a tak sa podvolí naliehaniu matky a súhlasí so svadbou. Ján , nevedomý si svojej atraktivity, zatiaľ priťahuje pozornosť Eriky, ktorá sa rozhodne stoj čo stoj za neho vydať. "Prepáč, ale ja potrebujem čas. Dnes zostanem sám."Odpíše. Nahliadne cez okno, jej auto tam stále stojí. "Pre teba všetko, kocúrik. V nedeľu ma prídeš požiadať o ruku, máš na to týždeň." Auto sa pohne, ulica zostane prázdna. Zaspať sa mu podarí až nadránom. Tak ako iné romantické romány, tak aj kniha Dajte si znak pokoja , sa sústreďuje na citové prežívania postáv a charakter je tak neúplný. Autor podrobne opisuje výzor postáv, takže čitateľky nemusia dávať priestor fantázii. Postava Eriky ma pobavila, postava matky, Natálie a jej sestry konajú a komunikujú dosť protichodne / napr. Natália bez nejakého vážneho dôvodu odíde a neozve sa Jánovi, neskôr mu vyčíta, že ju opustil/ Páči sa mi, že obálka vystihuje obsah príbehu. Páči sa mi aj záver knihy. Aj napriek niektorým nedostatkom, je to milý príbeh, ktorý si môžu prečítať skôr čitateľky, ktoré vyhľadávajú romantické knihy. Tie skôr narodené si zaspomínajú na prvé lásky a mladšie sa môžu stotožniť s hlavnou hrdinkou.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je dva krát štyri?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx