bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk  • NOVINKA

Zvonením sa všetko začína

Vydavateľ:IKAR
Edícia:YOLi
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:320
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 21.06.2021 02:56

Vaša cena: 10,30 € (vrátane DPH)
Bežná cena:12,90 €
Ušetríte: 2,60 € (zľava 20%)
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 9,- €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Zvonením sa všetko začína

Život za múrmi strednej školy prebieha podľa vlastných pravidiel. Mladá profesorka Lívia Smolná nastúpila na nové pracovné miesto a už od prvého dňa čelí skúške trpezlivosti. Nie, študenti ju zatiaľ neničia, stala sa však tŕňom v oku kolegovi v kabinete. Slovenčinára Daniela Riečana dráždi jej nadšenie, pokladá ho za prehnané. Študenti ho síce zbožňujú, ale on si drží profesionálny odstup. Ako dlho potrvá dvom pedagógom, kým zložia zbrane a začnú sa navzájom tolerovať? Podarí sa im to vôbec? V maturitnom ročníku študuje Líviin brat Marko. S priateľmi zažíva vzostupy aj pády, ale napriek občasným zakopnutiam príbehy každého z nich potvrdzujú známu pravdu, že najkrajšie roky života prežíva človek práve na strednej škole. Marko a jeho najlepší kamarát Lukáš sú miláčikmi dievčat. Mirka je do Marka už dlhšie zamilovaná a ani vo sne by jej nenapadlo, že to bude práve ona, kto mu pomôže zvládnuť náročné rodinné problémy.

Alkoholizmus žien, nedorozumenia, narušené vzťahy, tínedžerské lásky, vynucovanie autority, priateľstvo, význam vzdelania či podceňovanie druhých sú len zlomok tém, ktorým sa Marek Zákopčan venuje. Knihe nechýba humor a Zákopčanov príslovečný zhovievavý pohľad na študentov, ktorí sú iba o máličko mladší než on.

Detaily o knihe

Názov: Zvonením sa všetko začína

Objednávací kód DX204765

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Zvonením sa všetko začína (Valéria Lauková, 16.6.2021) Odpovedať

príjemné čítanie
Knižka je zo stredoškolského prostredia, konkrétne z gymnázia. Máme tu niekoľko hlavných postáv. Síce mi postava profesora Daniela Riečana bola hneď od začiatku sympatická, nepáčilo sa mi jeho odmerané správanie voči novej kolegyni. Lívia mi imponovala, pretože bola veľmi priateľská, milá,s každým sa dala do reči, a to na ľuďoch veľmi obdivujem. Čo sa týka študentov, tak Líviin brat Marko bol v maturitnom ročníku, v tej istej škole. Mal partiu svojich kamarátov, o každom sa niečo dozvedáme. Žiadna postava nám nie je nejako cudzia,každú sa nám autor snažil priblížiť, či už jej skutkami alebo povahou. Okrem chystania sa na stužkovú a maturitné skúšky zažívajú študenti aj veľa zábavy. Rozvíjajú sa tu niektoré lásko-vzťahy, ale riešia sa aj súkromné problémy. Nie len tie tínedžerské, ale aj rodinné. Páčilo sa mi, ako autor vystihol, že nie každý to má doma ľahké a napriek tomu sa dokáže správať veľmi ľudsky, milo, ohľaduplne a navyše dokáže vypočuť svojich priateľov a pritom sám sa nesťažuje. Verím, že autor je vnímavý profesor, skvelý človek(rovnako ako pán profesor v knihe) ako aj spisovateľ. Na začiatku každej kapitoly bol výrok niektorého z profesorov učiteľského zboru gymnázia, kde sa príbeh odohrával,bolo to veľmi milé. Celá knižka sa nesie aj v znamení humoru, čo je pre tínedžerov prirodzené. Jediná vec, ktorá sa mi nepáčila, bol záver, pretože mi zostalo priveľa otáznikov. Kontaktovala som autora a prisľúbil pokračovanie, takže moje otázniky budú zodpovedané aj ja som veľmi spokojná! Už teraz sa teším na pokračovanie knihy a pevne dúfam, že to,ako si predstavujem vývoj postáv a vzťahov ja,mi autor splní.

Odporúčam! (Neliss, 24.5.2021) Odpovedať

Asi najlepšie na tejto knihe je, že pôsobí skutočne slovensky a autenticky. Autor výborne zachytil bežný hovorový jazyk, v ktorom nechýbajú ani nadávky, a jedinečnú atmosféru strednej školy. Zároveň priblížil menej známe aspekty učiteľského života. Dej ako taký je vcelku jednoduchý, skôr sledujeme epizódne príhody a výzvy, ktorým čelia jednotlivé postavy. Tie pôsobia dojmom, že presne takých ľudí bežne stretávate na ulici (alebo teda v škole). Okrem toho sa tu nachádza nielen humor v rôznych podobách, ale aj dobre spracované vážnejšie témy. Celkovo tak vzniklo vydarené zábavné čítanie, v ktorom nechýba ani istá hĺbka.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je štyri deleno dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Vytiahol z vrecka mobil, aby napísal Lívii. Rozčuľovalo ho, že ju nenašiel, stále kdesi pobehovala. Chápal, že má toho veľa, ale chcel sa spýtať na mamu. Minulú noc totiž strávil s chalanmi potajomky v internáte. Posedenie pri kofole sa zmenilo na oslavu začiatku maturitného ročníka. Kofolu zapražili vodkou a nikto nechcel kaziť zábavu skorým odchodom.
„Marko, čo robíš?“ zasiahol ho Silvánovej vysoký hlas. Matematikárka naňho upierala veľké okále; ktovieprečo pôsobila vydesene, hoci sama vystrašila každého, kto sa na ňu pozrel. Po škole kolovali rôzne verzie o jej psychickej poruche. Jedna hovorila, že núti manžela poslúchať na slovo, iná, študentská, tvrdila, že zažila neprekonateľný šok – kedysi dávno celá A trieda zmaturovala z matematiky na prvý termín.
„Nič, pani profesorka,“ odvetil Marko a odložil mobil do lavice.
„Ako vždy, Smolný. Nič nerobiť, to je také tvoje.“
Na potvoru mu práve vtedy zavibroval telefón. Lívia si teda vie vybrať moment, kedy sa ozvať!
„No tak, strč si do tašky toho tancujúceho robertka, lebo ti ho vezmem a vrátim na konci júna!“
„Ale to podľa školského poriadku nemôžete!“ zastal sa kamaráta Peter.
„Ja môžem všetko, ja som tu zákon!“ vyhlásila Silvánová a v sovích očiach sa jej zablýskalo. „A ty, Peťo, keď sa chceš prejaviť, môžeš ísť k tabuli. A friško!“

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx