bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk  • AKCIA
  • NOVINKA

Ako sa vyznať v cudzích ľuďoch

Vydavateľ:IKAR
Edícia:IKAR
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:384
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 27.10.2020 02:41

Lepšia cena: 11,62 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 11,92 € (vrátane DPH)
Bežná cena:14,90 €
Ušetríte: 2,98 € (zľava 20%)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 10,40 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Ako sa vyznať v cudzích ľuďoch

Prečo naše interakcie s cudzími ľuďmi veľa ráz dopadnú zle? Ako sa Fidelovi Castrovi podarilo vodiť za nos CIA celú generáciu? Prečo sa Neville Chamberlain domnieval, že môže dôverovať Adolfovi Hitlerovi? Prečo stúpa počet sexuálnych napadnutí vo vysokoškolskom prostredí? Učia nás te-levízne seriály niečo o medziľudských vzťahoch, čo nezodpovedá realite?

Ako sa vyznať v cudzích ľuďoch je klasickým gladwellovským intelektuálnym hĺbaním a objavovaním, podnetným a kontroverzným ponorením do histórie, psychológie a medializovaných škandálov. Malcolm Gladwell vrhá nové svetlo na podvody Berniho Madoffa, súdny proces s Amandou Knoxovou, samovraždu poetky Sylvie Plathovej, škandál okolo pedofílie Jerryho Sanduského na Pensylvánskej štátnej univerzite a smrť Sandry Blandovej, pričom spochybňuje naše chápanie týchto a aj ďalších udalostí.

Gladwell uvádza, že na nástrojoch a stratégiách, ktoré využívame, aby sme sa vyznali v neznámych ľuďoch, je niečo krajne pomýlené. A keďže nevieme, ako s nimi komunikovať, vzniká priestor na konflikty a nedorozumenia s nedozerným dosahom na náš život a svet. Táto prvá Gladwellova kniha od čias najpredávanejšieho trháka Dávid a Goliáš je pôsobivým sprievodcom v našich turbulentných časoch.

Z anglického originálu Talking to Strangers (Little, Brown and Company, New York 2019) preložila Zora Ličková.

Detaily o knihe

Názov: Ako sa vyznať v cudzích ľuďoch

Originálny názov: Talking to Strangers

Objednávací kód NH204574

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Fascinujúce a podnetné čítanie (Neliss, 26.10.2020) Odpovedať

príjemné čítanie
Knihu vám určite odporúčam, ak sa radi zamýšľate nad konaním druhých a ľudskou povahou, prípadne ste ochotní svoje vnímanie sveta či konkrétnych udalostí konfrontovať s novým pohľadom a nezľaknete sa ani ťažších alebo kontroverznejších tém. No a ide tiež o zaujímavú publikáciu pre tých, ktorí by radi o čosi lepšie pochopili americkú mentalitu, škandály či zvláštne jednanie polície v USA.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je tri plus jeden?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Celá táto kniha sa točí okolo veľkého hlavolamu. Nemáme na výber, musíme komunikovať s neznámymi, najmä v modernom svete bez hraníc. Už nežijeme na samotách. Policajti musia kontrolovať ľudí, ktorých nepoznajú. Spravodajskí dôstojníci sa musia vyrovnať s podvodmi a neistotou. Mladí ľudia chcú chodiť na párty vyslovene preto, aby sa zoznámili s novými ľuďmi. V tom sčasti spočíva vzrušenie z ľúbostných dobrodružstiev.
A práve pri riešení tých najnáročnejších komunikačných situácií si počíname zvlášť nešikovne. Nazdávame sa, že sa nám podarí transformovať neznámeho na niečo nám blízke a známe, a to bez ujmy či obety, no nedarí sa nám to. Existuje cesta von?

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD