bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSapiens - Stručná história ľudstva

Vydavateľ: Aktuell (AKTUELL, vydavateľstvo)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:424
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 29.01.2023 02:52

Lepšia cena: 20,92 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 21,41 € (vrátane DPH)
Bežná cena:24,90 €
Ušetríte: 3,49 € (zľava 14%)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 12,90 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Sapiens - Stručná história ľudstva

V knihe Sapiens: Stručná história ľudstva jej autor, nazývaný aj vizionársky historik, Dr. Yuval Noah Harari opisuje históriu človeka ako biologického druhu od prvých ľudí až po súčasnosť, ktorú výrazne ovplyvnili tri revolúcie - kognitívna, poľnohospodárska a vedecká revolúcia.
Ako zvíťazil náš druh v boji o dominanciu?
Prečo sa naši kočovní predkovia usadili a začali zakladať mestá a ríše?
Ako sme dospeli k viere v bohov, národy a ľudské práva?
A aký bude náš svet v ďalších tisícročiach?

Vychádzajúc z poznatkov z histórie, biológie, antropológie, paleontológie a ekonómie Dr. Harari skúma, ako jednotlivé historické prúdy formovali ľudské spoločnosti - ich nažívanie v rámci spoločnosti, ale aj s prírodou, zvieratami a rastlinami - a dokonca aj ľudskú osobnosť.
Sme vďaka tomu šťastnejší?
Môžeme niekedy vôbec oslobodiť naše správanie od dedičstva našich predkov?
A čo môžeme alebo by sme mali urobiť, aby sme ovplyvnili priebeh nasledujúcich storočí?
Autor tak čitateľa núti zamyslieť sa aj nad blízkou či vzdialenejšou budúcnosťou, ktorú ovplyvňuje správanie človeka, vedecký pokrok a jeho snaha pozmeniť zákony prírody len pre svoje blaho.

Kniha je vzrušujúcim zhrnutím našej neuveriteľnej histórie - od bezvýznamných opíc až k pánom sveta. Jej obsah je odvážny, obsiahly aj provokatívny. Spochybňuje všetko, čo sme o ľudstve zdanlivo vedeli: našu vieru, činy, moc... aj našu budúcnosť, a pritom sa zamýšľa a ozrejmuje najdôležitejšie otázky histórie a moderného sveta. Nestáva sa často, aby kniha dala čitateľom možnosť prehodnotiť prakticky všetko konanie človeka ako druhu. A presne to sa podarilo Hararimu v jeho zhrňujúcom, ale zrozumiteľnom pohľade na dejiny ľudstva.

Harariho kniha Sapiens: Stručná história ľudstva sa stala medzinárodným bestsellerom a doteraz vyšla v tridsiatich piatich krajinách. Jej obsah je zaujímavý a často aj zábavný, je napísaná živým, prístupným jazykom a vlastný text dopĺňajú fotografie, mapy, schémy a ilustrácie.

The Washington Post napísal: „Jedna z najlepších interpretácií nevídaného príbehu nášho divokého a ctižiadostivého druhu od samotného predstaviteľa Homo sapiens... Čertovsky dobrý príbeh. A len sotva ho niekto vyrozprával lepšie.... Nepustíte ho z rúk, kým ho nedočítate.“
Bill Gates: “Knihu odporúčam každému, kto sa zaujíma o históriu a budúcnosť nášho druhu."

Detaily o knihe

Názov: Sapiens - Stručná história ľudstva

Objednávací kód NA394767

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Sapiens. (Knihomoľka Evka, 24.10.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Ak si chcete oddýchnuť od beletrie a máte chuť na niečo trošku odbornejšie, vrelo odporúčam práve túto publikáciu. Jednoduchými príkladmi ľahkými na pochopenie vám stranu za stranou ponúka informácie o vývoji písma, číslic, politických smerov či strelného prachu naprieč kontinentmi. Zaujímavou, chytľavou formou sa dozviete, kde sa vzala pšenica, delenie kruhu na 360 stupňov alebo ku komu sa modliť, keď sa ohlási bolesť zubov. Veľmi pútavo spracované.

skvelá (Michal Ďurajka, 10.10.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Kniha hodná ako povinné čítanie pre stredoškolákov. Skvelá kniha o našej histórii. O histórii ľudstva.

Jedna z mojich obľúbených kníh (Ema Halászová, 5.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Táto kniha je jednoznačne jedna z najlepších, ktoré som kedy čítala. Autor podáva známe, no často aj neznáme príbehy z histórie veľmi trefne, nekomplikovane, nútiac čitateľa sa nad celou tématikou zamýšľať. Kniha ani zďaleka nie je nudnou učebnicou dejepisu, plnou rokov a cudzích mien. Myslím si, že zaujme aj ľudí, ktorí nie sú akýsi dejepisní fanatici. Prečítanie tejto knihy mi poskytlo všeobecný rozhľad, z ktorého môžem ešte dlho čerpať.

Netradičný opis ľudských dejín (Tomáš, 5.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Yuval Noah Harari a jeho jedinečný pohľad na dejiny ľudstva ma veľmi zaujal. Na históriu nášho druhu možno nazerať aj inak, ako nás to učili v škole. Táto kniha sa veľmi ľahko číta, postrehy autora sú originálne a geniálne svojou jednoduchosťou. Každý míľnik v ľudských dejinách nevyhnutne nepotrebuje zložité vedecké vysvetlenie, občas stačí dôvtip a obyčajné kritické myslenie, ktoré nám poskytne rovnako presvedčivé argumenty a vysvetlenia rôznych dejinných udalostí. Pri čítaní tejto knihy sa zaručene dozviete množstvo zaujímavých a často aj prekvapivých informácií.

Odpovedieť na komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je dva krát deväť?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx