bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZabi svojho šéfa

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 30.01.2023 02:53

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 9,70 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Zabi svojho šéfa

John Lago je nájomný vrah, najlepší vo fachu. Jeho terčom sú skorumpovaní vysokopostavení manažéri z najvýznamnejších firiem, ktorých likviduje rafinovaným spôsobom: zamestná sa ako stážista, infiltruje sa na najvyššie miesta korporácie a odpraví, koho treba. Hračka. Stážisti sú totiž neviditeľní. V tom spočíva tajomstvo siete atentátnikov zastrešených fiktívnou personálnou agentúrou s názvom Ľudské zdroje, a. s.. Mladí chalani v lacných oblekoch neurčitej farby tak nepozorovane odstraňujú šéfov firiem, ktorí by si na mená svojich vrahov nespomenuli, ani keby od toho závisel ich život.
John Lago práve dosiahol dôchodkový vek nájomných vrahov – dvadsaťpäť rokov – a chystá sa na poslednú úlohu. Je stážistom v prestížnej manhattanskej advokátskej kancelárii, kde osemdesiat hodín týždenne varí kávu, zdvíha telefóny, nadáva na kopírku, skrátka robí všetko, na čo sú ostatní zamestnanci príliš leniví. Lagovym cieľom je jeden z trojice majiteľov. John sa tak púšťa do šialenej jazdy, keď musí čeliť najdrsnejšiemu konkurentovi, aký sa mu v kariére postavil do cesty: agentke FBI.

Z anglického originálu The Intern’s Handbook
(Simon & Schuster, New York 2014) preložil Peter Tkačenko.

Dostupné verzie titulu

Zabi svojho šéfa Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Zabi svojho šéfa

Originálny názov: The Intern´s Handbook + Casual Friday

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Hodnotenie čitateľov

Dobrá obálka :) (Michaela Töröková, 13.6.2016) Odpovedať

priemerná kniha
Vraj je to podobné ako knihy Andersa de la Motteho (tie som však ešte nečítala). Humor tu je, ale že by som sa rehúňala na tom celý čas, to sa nedá povedať. Skôr len také pousmiatie. Ale ako príručka stážistu fajn. Johnovi Lagovi začínam držať palce, aj keď je to záporák. Lebo je to sympatický záporák! :)

Kvalitný thriller (Neliss, 25.4.2015) Odpovedať

V tejto knihe nájdete veľa akcie, bojov, krvi i smrti, no tiež pokojné scény a svojský humor. Nechýba ani netypická zápletka spojená s láskou. Najväčšmi ma však potešilo veľké prekvapenie pred koncom, ktoré poriadne okorenilo poslednú časť knihy. Autor dokázal šikovne dodať dôležitosť veciam, ktoré som považovala za úplne nepodstatné a všetko poriadne zamotať. So samotným záverom som tiež spokojná. John Lago nie je typický kladný hrdina a vykonal mnoho strašných vecí, ktoré sa podľa mňa len ťažko dajú ospravedlniť jeho minulosťou. Napriek tomu nie je úplne stratený prípad a práve to mi umožnilo si ho svojím spôsobom obľúbiť. Navyše nerozpráva len o súčasných udalostiach, ale zároveň spomína na predchádzajúce úlohy, hodnotí veci z pohľadu skúseného nájomného vraha a dáva tipy svojim potencionálnym nasledovníkom. Nemám prakticky žiadne objektívne výhrady. Zabi svojho šéfa je kvalitne napísaný thriller, ktorý zaujme fanúšikov tohto žánru a zároveň má potenciál osloviť aj iných čitateľov. Napriek všetkému ma kniha emocionálne nezasiahla a nedokázala si tak úplne získať moje čitateľské srdce - hádam, že thrillery pre mňa jednoducho nie sú to pravé orechové.

Odpovedieť na komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je deväť mínus tri?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Ak čítate tieto riadky, patríte medzi nových zamestnancov Ľudských zdrojov, a. s. Gratulujem vám, a zároveň vyjadrujem úprimnú sústrasť. Prinajmenšom je isté, že stojíte na začiatku kariéry, ktorú nikdy nenazvete nudnou. Uvidíte zaujímavé miesta. Spoznáte množstvo jedinečných a podnetných ľudí z najrozličnejších oblastí ľudského života. A budete ich zabíjať. Zarobíte hromadu peňazí, no po prvej zákazke už nebudú pre vás dôležité. Vo filmoch to možno vyzerá jednoducho, ale živiť sa ako nájomný vrah je to najnáročnejšie a najstresujúcejšie povolanie na svete. Od tejto chvíle platí, že budete potrebovať všetko sebaovládanie, aby ste sa nevysmiali do tváre každému, kto bohuje na svoju prácu. Táto práca nie je pre každého. Väčšina z vás toto nepríjemné zistenie pocíti na vlastnej koži, pretože do konca mesiaca bude po vás. A to ste ešte len vo výcvikovej fáze.
Ak máte teraz výčitky, nevadí, je to prirodzené. Zabíjanie ľudí je priam modelový príklad, kedy má mať človek výčitky. Ak si naliehavo kladiete otázky, či sa nebudete cítiť zle, nestratíte nervy, nebudete žiť v neustálom strachu, prípadne či nebudete chcieť pripraviť o život seba, mám strohú odpoveď: budete. Splnia sa vaše najhoršie nočné mory a budú oveľa horšie, než by ste si ich dokázali predstaviť. Buď sa s tým vyrovnáte, alebo sa budete naveky triasť ako huspenina.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx