bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe iBux.skEugen Onegin

Vydavateľ:SnowMouse Publishing
Jazyk: slovenský
Počet strán:123
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 19.12.2018 02:39

Lepšia cena: 4,19 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 4,29 € (vrátane DPH)
Bežná cena:4,99 €
Ušetríte: 0,70 € (zľava 14%)
Lepšia cena
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Eugen Onegin

Eugen Onegin je román vo veršoch, ktorý sa pokladá za vrcholné dielo A. S. Puškina. Eugen je cynický mladý muž, švihák a bohém z vyššej spoločnosti, znudený životom, plesmi, večierkami, konvenciou a pretvárkou. Ide o "zbytočného človeka", ktorý žije bez cieľa, hľadá sám seba, no pritom zraňuje ľudí vo svojom okolí a nakoniec aj sám seba. Mnohí mladí muži by sa iste v jeho osobe spoznali, lebo hoci sa príbeh odohráva v 19. storočí, ľudská psychika sa nemení tak rýchlo ako spoločnosť.

Detaily o knihe

Názov: Eugen Onegin

Objednávací kód NA319252

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Eugen Onegin (Róbert Druska, 4.5.2014) Odpovedať

vrelo odporúčam
Už po prečítaní prvých strán sa mi toto dielo veľmi zapáčilo, čo bolo spôsobené sčasti pútavosťou samotného textu a sčasti tým, že poézia bola pre mňa úplne nová. Človek je zvyknutý na prózu, a keď zrazu natrafí na poéziu, zapôsobí to sviežo a zvýši to chuť na ďalšie slová. Puškinov spôsob písania je nezvyčajný a náladový, niekedy opisuje dej príbehu, no za chvíľu sa znenazdajky začne rozprávať s vami, teda čitateľom. Toto nie je väčšinou v iných knihách vidieť. V niektorých momentoch čítania som prežíval ten napĺňajúci pocit, ktorý určite poznáte z kníh, ktoré osobne považujete za tie najobľúbenejšie. Puškinove spomienky na mladosť, ktoré sú typický príkladom tých napĺňajúcich častí, vyvolajú v mladom človeku, akým som i ja, túžbu po láske a vášňach, a v starom spomínanie na vlastné krásne časy leta života. Keď som však bol pri konci knihy, začal ma chytať taký stiesnený pocit, keď som si uvedomil, že táto úžasná kniha sa končí, a že už nebude viac pekných zveršovaných myšlienok a úvah, a tento pocit sa zavŕšil po prečítaní posledných slov. Hodinu po dočítaní som bol taký mrzutý, až ma to núti k uznaniu filozofie mojej kamarátky, ktorá nečíta poslednú stranu žiadnej knihy. Takže ak máte chuť, rozhodne si Eugena prečítajte, no vyhnite sa dokončeniu tohto procesu. Tak budete môcť žiť s pocitom, že Eugen Onegin sa ešte neskončil, a že vám má stále čo ponúknuť.

Klasika (Ivana Hudáková, 31.8.2013) Odpovedať

vrelo odporúčam
Predpokladám, že v dnešnej dobe málokto z mojich rovesníkov prečítal Eugena Onegina. Jedným z dôvodov bude zrejme fakt, že patrí do neslávne známej povinnej literatúry a to už samo o sebe odrádza mladých ľudí od čítania týchto diel. Je to veľká škoda, pretože kto sa napriek tomu neodhodlá prečítať si to sa ochudobní o krásne diela, myšlienky, poznatky a úžasné literárne zážitky. Napriek tomu, že sa tento román vo veršoch odohráva v 19. storočí, mnohí mladí ľudia by boli po jej prečítaní prekvapení, že táto klasika sa do hĺbky zaoberá možno práve ich momentálnym citovým rozpoložením - hľadaním samého seba a problémami s láskou. Nie nadarmo je to jeden z klenotov klasickej literatúry. Som rada, že som sa odhodlala prečítať si Eugena Onegina, napriek počiatočnej nechuti k povinnej literatúre. Neľutujem to a rozhodne ju odporúčam, nech Vás neodradí povinná literatúra, sú tam skvosty literatúry, ktoré stoja za prečítanie. Tak hor sa do toho :)

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko nôh má vrabec?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD