bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPopol všetkých zarovná

Vydavateľ: SLOVART (Vydavateľstvo Slovart, spol. s r.o.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:406
Poradie vydania:1.
Zvyčajne posielame do 8-10 pracovných dní 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 30.11.2023 02:57

Lepšia cena: 12,56 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 12,86 € (vrátane DPH)
Bežná cena:14,95 €
Ušetríte: 2,09 € (zľava 14%)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 11,99 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Popol všetkých zarovná

Naozaj neobyčajný detektívny román! Napísal ho človek, čo do detailov pozná policajné prostredie, podsvetie i praktiky tajných služieb. Často je však ťažké rozlíšiť, kto je kto. Detektívi Krauz a Fischer z oddelenia vrážd v Meste sa pri vyšetrovaní smrti mafiána Malého Pavúka, pobočníka Miroslava Stehlíka alias Bossa, dostanú k magnetofónovej kazete, na ktorej sa nebohý Malý Pavúk dohaduje s neznámym mužom na nejakom únose. Neskôr za podozrivých okolností vybuchne auto policajta Róberta Eliáša. Ukazuje sa, že vedel niečo o spolupráci tajnej služby a mafie pri únose syna vysokého predstaviteľa Republiky… Keď do seba začínajú kusy skladačky zapadať, z Ministerstva príde rozkaz vyšetrovanie zastaviť. Autor tvrdí: „Všetky osoby, dej a miesto v tejto knihe sú vymyslené a akákoľvek podobnosť so skutočnými udalosťami je čisto náhodná…“ A možno nie!

Detaily o knihe

Názov: Popol všetkých zarovná

Objednávací kód NA980047

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Prvá kniha Dominika Dána (Bea, 24.10.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Prvá kniha Dominika Dána a, našťastie, nie posledná. Jeho štýl písaniu, napätie v príbehoch a jedinečný humor sú silno návykové. Veľmi kvalitné a výživné čítanie.

TOP Dánovka (Mirka, 5.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Moja prvá kniha od Dominika Dána a hneď v mojich očiach tá najlepšia. Reálne historické udalosti majstrovsky poprepletané s osudmi vraždárskej partie. Napätie, akcia, svojský humor - jednoducho Dominik Dán vo svojej najlepšej forme.

popol všetkých zarovná (V. Berdáková Pavlík, 8.10.2016) Odpovedať

vrelo odporúčam
Pútavá kniha. Dán píše zaujímavo a strhujúco. Páči sa mi ako tu autor naznačil situáciu, ktorá ho mohla viesť k napísaniu knihy respektíve kníh. Čitateľ si musí sám vybrať čo bude považovať za fikciu a čo za udalosť, ktorá sa skutočne mohla stať. Páčili sa mi intrigy v knihe, šikovné vyriešenie vraždy aj vďaka brilantným výsluchom. Jednoducho super. Odporúčam. Troška ma sklamala Krauzova nevera, ale asi je to v dnešnej dobe normálne.

D.Dán (Ivan Hlavac, 4.1.2015) Odpovedať

vrelo odporúčam
Popol všetkých zarovná ma fakt zarovnala :D Super kniha. Skvelé čítanie.

Moja prvá kniha od Dána (Miriam Slimáková, 1.3.2013) Odpovedať

vrelo odporúčam
Prvá kniha, ktorú som od tohto autora čítala super zamotaný dej a pravdivé opísanie politickej situácie (spoluprácia s podsvetím)za vlády Hnutia. Už teraz sa teším na ďaľšiu knihu od Dána po ktorej siahnem

Nedá vám spávať ;) (Patrik T., 23.11.2012) Odpovedať

vrelo odporúčam
Toto bola prvá kniha, ktorú som od Dána čítal, a ako mnohých ďalších ľudí, aj mňa úplne dostala. Na slovenskej literárnej ,,scéne" niečo nové, autor, ktorý sa nebojí nazývať veci pravými menami, prináša zaujímavé postrehy a pravdy zo zákulisia, kam my, bežní ľudia, prístup nemáme. Celú knihu som prečítal so zatajeným dychom a nakoľko som chlap a veci okolo politiky a zločinov ma zaujímajú, prišiel som si na svoje. Úplne som sa nechať pohltiť dejom, a i keď som bol miestami na pochybách, či fakt ide o reálny prípad, alebo len na fikciu, ktorá sa na reálny prípad podozrivo ponáša, základom je, že kniha je napísaná tak pútavo a autenticky, že Dánovi uveríte každé jedno slovo. Kto sa zaujíma o históriu nášho štátu, politiky, i pozadia, ktoré za tým všetkým je, nech jednoznačne po tejto knihe siahne, mnoho z nevysvetleného vám bude vysvetlené a vyriešené tými najzábavnejšími policajtmi, akých si len viete predstaviť. A ak po knihe siahnete, tak nezabudnite si ju ísť čítať k Jumbovi (postava z knihy), možno tam tých slávnych policajtov stretnete ;)

Skvelé (Viktória, 5.11.2012) Odpovedať

vrelo odporúčam
Podľa môjho názoru je táto kniha jedna z jeho najlepších !!! Moji známy ktorý túto knihu čítali mi oponujú že tam chýbalo napätie a príbeh bol známy z médií tým sa pre nich stával menej zaujímavým ale z môjho pohľadu to bolo perfektné tým že sa veľmi nezaujímam o politiku a mafiu vtedajšej doby ma dej úplne pohltil nevedela som sa od nej odlepiť prečítala som ju za víkend. Vrelo odporúčam tým ktorý sa chcú dozvedieť ako to chodí v politike, mafií a majú záujem si prečítať skvelú detektívku od skvelého spisovateľa.

krimi ako sa patrí (Ivo, 4.2.2012) Odpovedať

vrelo odporúčam
Ak máte radi pravé kriminálne príbehy,skúste siahnuť po tejto prvej knižke Dominika Dána. Na začiatku si možno poviete, veď je to slabý odvar, že presne viete, ako sa to všetko skončí. Odporúčam vám, nevzdajte to, čítajte ešte pár strán a ste tam, kde chcete byť. V napínavom krimi príbehu, ktorý budete čítať jedným dychom, za to vám ručím. Zoznámite sa so skvelou partiou ,,vraždárov", s ktorými budete prežívať napätie, bezmocnosť, smútok a zamotáte sa do neskutočného (skutočného?) príbehu, ktorý vám bude akýsi povedomý. A budete s nimi pátrať a bojovať s ,,veternými mlynmi" a smiať sa na ich hláškach, až vám budú miestami slzy tiecť od smiechu. Zistíte, že aj oni sú len obyčajní ľudia s radosťami, bežnými starosťami a zmyslom pre humor. A na konci sa dozviete to, v čo ste tajne dúfali, že sa nedozviete. Poviete si, to je koniec??? Takto sa to skončilo? Nie to je ešte len začiatok a prichytíte sa pri tom, že musíte mať ďalšieho a potom ďalšieho Dominika Dána doma, tak ako ja. Skúste sami a nebudete ľutovať. A ako som už spomenul, nedajte sa odradiť, keď sa vám na úvod bude zdať, že to je len nudná prvoplánová spolitizovaná kriminálka. Ja mám doma všetky a určite sa k nim po čase znovu vrátim, ale teraz už netrpezlivo čakám na ďalší jeho príbeh. Ak sa rozhodnete pre Dominika Dána, určite začnite touto prvou knihou a čítajte ich po rade, ako vyšli. Myslím si, že tak je to najlepšie,nakoľko knihy na seba nadväzujú a často sa v nich spomínajú pasáže, či postavy z predchádzajúcich kníh. A postavy detektívov sa postupne vyvíjajú a nebudete tak, ako sa hovorí, ,,stratení". A mimochodom, opisuje sa prostredie Slovenska, prípadne bývalého Československa, takže zostanete doma... Tak ešte raz príjemné čítanie, pátrajte spolu s Fischerom(Chosé),Krauzom, Burgerom či doktorom Lengyelom po stopách vrahov, mafiánov či tajných agentov a zisťujte, čo je skutočnosť a čo fikcia.

slovenská realita (Emil Tóth, 13.1.2012) Odpovedať

vrelo odporúčam
Jedna z najzaujívavejších kníh Dominika Dána celkom pútavo opisuje realitu 90-rokov s jemnym premostením podsvetia a politiky.

Jedna z jeho najlepších kníh (Miroslava Špaňová, 19.12.2011) Odpovedať

vrelo odporúčam
Zo začiatku som sa nevedela chytiť, prečo autor začína nejakým priezračným príbehom vraždy a potom zrazu preskočíte na úplne inú líniu o vyšetrovaní únosu syna prezidenta a zavlečenie do iného štátu. (Je Vám podobnosť so slovenskou politickou scénou známa?) Takže sa detektív Kraus do toho púšťa. Len to nie je jednoduché, ak idete proti silnejším... Odstraňovanie svedkov, ničenie dôkazov, korupcia a iné špinavosti. A vy sa každú jednu stranu pýtate, fakt sa toto mohlo stať? Prežívate bezmocnosť spolu s detektívmi a tiež ich hnev. Konečne sa posuniete o krok vpred a aj tak sú Vám za pätami a uhladzujú, čo sa dá. Podarí sa im zozbierať dosť dôkazov? Na konci je vysvetlenie preskočenia z jedného príbehu do druhého a vy ostanete v šoku stáť a hovoriť si: To ma podrž!
Všetky komentáre (10)

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko mesiacov má rok?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx