bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skDieťa 44, 2. vydanie

Vydavateľ:IKAR
Jazyk: slovenský
Počet strán:360
Poradie vydania:2.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Tovar máme v sklade a v priebehu 2 až 4 pracovných dní dávame objednávky dopravcovi na doručenie.

Dĺžka prepravy závisí od zvoleného spôsobu dodania.

Posledná zmena: 29.05.2016 02:35

Lepšia cena: 8,32 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 8,51 € (vrátane DPH)
Bežná cena:9,90 €
Ušetríte:1,39 € (zľava 14%)
Lepšia cena
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Dieťa 44, 2. vydanie

Lev Demidov je dôstojník Ministerstva štátnej bezpečnosti, predchodcu neslávne známej tajnej polície KGB. Je síce charakterný a poctivý, no Stalinove politické praktiky z neho urobili chladného vykonávateľa rozkazov svojich nadriadených. Tí mu pripomínajú, že v Sovietskom zväze bola odstránená každá forma vykorisťovania, preto v spoločnosti neexistuje zločin. Lev je ochotný uveriť tejto ilúzii, napriek tomu, že prenasleduje a trestá zradcov mladého štátu.
Keď sa na železničnej trati v Moskve objaví telo mŕtveho chlapca, Demidova okamžite informujú, že išlo o nehodu, nie o zločin. V tomto duchu a z pozície svojej moci presvedčí chlapcovu rodinu aj očitých svedkov, že sa zločin nestal. Postupne si však uvedomí, že v „dokonalom“ Rusku 50. rokov vyčíňa masový vrah, a tak neposlúchne rozkaz a pokračuje v pátraní na vlastnú päsť. Prípad nadobúda čoraz jasnejšie kontúry a Demidov upadá do nemilosti. Jeho žene Raise hrozí nebezpečenstvo a situáciu komplikuje nález ďalšieho brutálne zavraždeného dieťaťa…

Preložil Richard Cedzo.

Detaily o knihe

Názov: Dieťa 44, 2. vydanie

Originálny názov: Child 44

Objednávací kód NA202611

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Hodnotenie čitateľov

Výborné a prekvapivé (Piško, 12.6.2015) Odpovedať

vrelo odporúčam
Aj kniha ale aj film boli veľmi pútavé a zaujímavé, bez zásadných častí, kde by sa čitateľ a potom aj divák nudil. Bolo zaujímavé sledovať film po pár mesiacoch od prečítania knihy. Sledovať nejaké tie odchylky. je zaujímavé, ako sa autor venoval tejto tematike, hoci sa ho vzhľadom na jeho vek vôbec netýkala ani doba a ani prostredie. Pripomína to trochu celú ideu, ktorú máme v našich končinách bližšie ako v prípade Británie, odkiaľ autor pochádza. Niečo z tej atmosféry sa mu predsa len podarilo, aj keď niektoré názory hovoria, že je kniha plná historických nesúvislostí. Koniec koncov, nejde predpokladám o popis konkrétnych skutočných udalostí, no inšpirácia tu je veľmi silná z mnohých dokumentov a príbehov.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je šesť deleno dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Lev vstúpil do hlavnej chodby a premýšľal, aké to asi je, keď niekoho vedú dolu do suterénu bez možnosti rozlúčiť sa či požiadať niekoho o pomoc. Súdny systém možno celkom obísť. Lev sa dopočul o väzňoch, ktorí ležali opustení celé týždne, a lekári boli pri nich len preto, aby skúmali bolesť. Naučil sa prijímať, že tieto veci existujú nie pre ne samotné. Mali dôvod, väčšie dobro. Boli tu preto, aby zastrašovali. Teror bol nevyhnutný. Teror chránil revolúciu. Bez neho by padol Lenin. Bez neho by padol Stalin. Prečo tajní agenti MGB strategicky ďalej úmyselne šírili fámy o tejto budove, o ktorej sa šuškalo v metre alebo na zastávke električky, akoby roznášali medzi obyvateľstvom vírus? Strach sa pestoval. Strach bol súčasťou ich práce. A na tejto úrovni, teda aby strach pretrval, bolo potrebné ním ľudí neustále kŕmiť.

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD